Kyk Çiğiltepe Kız Öğrenci Yurdunda Sel Baskını

Giriş Tarihi: 28.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Kyk Afyonkarahisar Çiğiltepe Kız Öğrenci Yurdunda Sel Baskını
’da dün gece yağan aralıksız yağan sağanak yağmurun ardından, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Afyonkarahisar İl Müdürlüğüne bağlı ve kız öğrencilerin kaldığı öğrenci yurdunu su bastı. Belediyenin saatlerce müdahale edemediği olayda öğrenciler geceyi arkadaşlarının evi ve pansiyonlarda geçirmek zorunda kaldı.
Edinilen bilgilere göre olay, KYK Afyonkarahisar İl Müdürlüğüne bağlı ve Çiğiltepe Kız Öğrenci Yurdu A blokta meydana geldi. Bodrum ve zemin katın sular altında kaldığı olayda öğrencilerin yurtta ayaklarına poşet geçirerek gezdikleri belirtildi. Su baskının yağmur ve lağım suyundan kaynaklandığının öğrenildiği olayda, kız öğrenciler gece geç saatlerde yurtta kalamayınca bir çoğunun kent merkezindeki öğrenci evlerinde kalan arkadaşlarına misafir oldukları ve günlük pansiyonlara gittikleri belirtildi. Geceyi başka yerde geçirme şansı olmayan öğrenciler için ise üst katlarda bulunan odalarda yer yatakları yapıldığı ve geceyi burada geçirmek zorunda kaldıkları kaydedildi. Öğrenciler bu duruma adeta isyan ederken bir çoğunun yurdun sular altındaki fotoğraflarını çekip sosyal medyaya koydukları gözlendi.
AKÜitiraf.com isimli bir öğrenci grubu sitesinde paylaşımlarda bulunan öğrenciler bu durumdan KYK Afyonkarahisar İl Müdürlüğü yönetimi ve Afyonkarahisar Belediyesini sorumlu tuttular. Öğrenciler su baskınının ardından belediye ile defalarca görüştüklerini ancak her defasında su çekme işleminde kullanılan vidanjörlerin farklı noktalarda meydana gelen su baskınlarına gittiklerini ve bu yüzden gönderilemediğini söylendiğini iddia ettiler.
Fotoğraflara yansıyan karelerde ise öğrencilerin ayaklarında poşet ve çantalar ile hızla yurdu terk etmeye çalıştıkları ve su çekme işleminde kullanılan leğenlerin ortalıkta gezdiği gözlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kyk Afyonkarahisar Çiğiltepe Kız Öğrenci Yurdunda Sel Baskını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN