’da Satranç İl Temsilciliği Açıldı

Giriş Tarihi: 22.5.2015 19:28 Güncelleme Tarihi: 23.5.2015 07:15
Afyonkarahisar’da Satranç İl Temsilciliği Açıldı
’da Satranç İl Temsilciliği açıldı.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ait Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde yer alan Satranç Federasyonu İl Temsilciliği’nin açılışını yapan Vali Hakan Yusuf Güner, incelemelerde bulunduktan sonra öğrencilerin satranç oyununu izledi. Satranç Federasyonu İl Temsilciliği’nin açılışı sırasında konuşan Vali Güner; Satranç sporunun özellikle çocukluk çağındaki kişilerin kötü alışkanlıklar edinmesine engel olduğunu söyledi. Satrancın olaylar karşısında hızlı ve doğru düşünebilmeyi sağladığını ve yaşanan durum karşısında doğru yorumlar yapabilmeyi geliştirdiğini belirten Güner, reflekslerin gelişmesini sağlayan, zamanı kullanmayı öğreten ve özgüveni artıran satranç sporunun önemli bir spor dalı olduğunu sözlerine ekledi. Vali Güner, kişileri düşünen, araştıran, yargılayan varlıklar haline getiren ve yaratıcılıklarında özgür bırakan bir ortam hazırlayan ve bir öğrenme aracı olan ve öğrenme yeteneğini geliştiren satranç sporuna Valilik olarak her zaman gereken desteği vereceğini kaydetti.
Satranç İl Temsilciliği’nin açılışı sırasında Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay tarafından Vali Hakan Yusuf Güner’e satranç takımı hediye edildi.
Satranç İl Temsilciliği açılışına, Vali Hakan Yusuf Güner’in yanı sıra Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Kuş, İl Kültür ve Turizm Müdürü İhsan Akar, Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Alptuğ Akyıldız, Satranç Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Aytekin, satranç ilçe temsilcileri ile çok sayıda satranç sever katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afyonkarahisar’da Satranç İl Temsilciliği Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN