Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkü Ocakları Çin’in Uygur Türklerine Yaptığı Zulmü Protesto Etti

Giriş Tarihi: 26.6.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Ülkü Ocakları Çin’in Uygur Türklerine Yaptığı Zulmü Protesto Etti
’da Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından, Çin’in Doğu Türkistan bölgesinde ki Türklere yapılan zumlu protesto ederek, katliamlarda ölenler için gıyabi cenaze namazı kıldılar.
Yeşil Camide gerçekleştirilen etkinliğe Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar eski Milletvekili Kemalettin Yılmaz, MHP İl Başkanı Raşit Demirel, MHP Merkez İlçe Başkan Alper Yağcı, bazı kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Cuma namazının ardından gerçekleştirilen gıyabi cenaze namazını cami imamı kıldırdı. Namazın ardından bir basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yiğit, Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uygulanan zulmün uzun yıllardan bu yana devam ettiğini hatırlattı. Yiğit şu ifadelere ye verdi:
“Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uzun yıllardan beri zulüm devam etmekte, Müslüman Uygur Türkleri yaşam mücadelesi vermektedir. Bu mücadelenin mir tarafında asimilasyon politikalarına karşı kendi vatanlarında milli kimliklerini ve dini değerlerini muhafaza etmeye çalışan soydaşlarımız, diğer tarafta Doğu Türkistan’ın demogratif yapısını değiştirmek için her türlü vahşeti reva gören zalim Çin bulunmaktadır. Modern dünyanın gözleri önünde Uygur Türklerine sistematik işkence edilmekte, söz konusu Doğu Türkistan olduğunda İnsan Hakları Beyannameleri herhangi bir hüküm teşkil etmemektedir. Özellikle ramazan ayında Uygur Türklerinin tüm değerleri hedef alınmakta sözde demokrasi havarileri özlerindeki ‘haçlı’ ruhunu bu zulme karşı sessiz kalarak ortaya koymaktadır. İçerisinde bulunduğumuz bu ramazan ayında da tablo değişmemiş ve aynı senaryo bir kez daha uygulamaya konulmuştur.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkü Ocakları Çin’in Uygur Türklerine Yaptığı Zulmü Protesto Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN