Şahit Aileleri Ve Gaziler Onuruna İftar

Giriş Tarihi: 1.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 17:50
Şahit Aileleri Ve Gaziler Onuruna İftar
’da Ramazan ayı vesilesiyle Vali Hakan Yusuf Güner, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları onuruna düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
Düzenlenen iftar yemeğine Vali Hakan Yusuf Güner’in yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı ve 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fikret Karaçorlu, Vali Yardımcıları; Ali Osman İşşen, Ahmet Ali Barış, Akgün Corav, Adem Uslu ve Erhan Günay, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yusuf Kenan Topçu, İl müdürleri, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkan İsmail Kumartaşlı ve davetliler katıldı.
İftar programında bir konuşma yapan Vali Hakan Yusuf Güner, şehit aileleriyle birlikte iftar yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Vali Güner, “Bu ay günahlarımızın affedilmesi, şehitlerimizin maneviyatına ve ruhaniyetine bol bol dua edip bize şefaatçi olmaların talebinde bulunmak için önemli bir fırsat ayıdır. Bu yönüyle Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan ve tarihiyle, kültürüyle, gelenekleriyle, görenekleriyle, yiğitleriyle, gazileriyle, şehitleriyle ülkemizin bayrağını, birliğini ve beraberliğini temsil eden güzel Afyonkarahisar ilinde sizlerle birlikte iftar yapmanın büyük bir bahtiyarlığını duyuyorum. Şehit aileleri ve gaziler olarak hiçbir yeise kapılmayın. Daima mağrur ve emin olun. Devletimiz ve milletimiz hiçbir zaman şehit kardeşlerimizi, şehit yakınlarımızı ve ailelerini unutmayacaktır, her zaman sahip çıkmaya devam edecektir. Sizlerin de bildiği gibi son altı ay içerisinde ilimizde rekor düzeyde kura sonucunda işe yerleştirilen şehit yakınlarımız, gazilerimiz oldu” dedi.
Vali Güner’in konuşmasının ardından kendilerine verdikleri önemden ve bu güzel iftar yemeğini düzenlemelerinden dolayı teşekkür eden Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkan İsmail Kumartaşlı, günün anısına Ali Fuat Bilkan’ın kaleminden Harp Mecmuası isimli kitabı takdim etti. Kitap için Kumartaşlı’ya teşekkür eden Vali Hakan Yusuf Güner, kentteki şehit yakınlarına ve gazilere vermiş olduğu üstün hizmetten dolayı Kumartaşlı’yı tüm şehitlerin ve gazilerin adına alnından öptü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahit Aileleri Ve Gaziler Onuruna İftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN