Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Ramazan Ayı Dolayısı İle Gıda Denetimleri Sıklaştırıldı

Giriş Tarihi: 2.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Afyonkarahisar’da Ramazan Ayı Dolayısı İle Gıda Denetimleri Sıklaştırıldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, kentte Ramazan ayı dolayısıyla gıda hareketliliğinin artışı dikkate alınarak gıda denetimlerine hız verildi.
Denetimlerin hız kazandığını ifade eden Arap, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında halkın güvenilir gıdaya ulaşımını sağlamak için başta ekmek fırınları, unlu mamul üreten işyerleri, pastane, şekerli üretim ve satış yerleri ile birlikte diğer işletmelerin resmi kontrolleri sıklaştırıldığını kaydetti. Arap açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“İşyerlerinin niteliği ve gıda maddelerinin uygunluğu konusunda denetimlerini titizlikle sürdüren uzman ekipler üretimde kullanılan hammaddeler dahil üretimin tüm aşamalarını ayrıntılı şekilde incelemektedir. Şu ana kadar yapılan denetimlerde önemli bir sorun ile karşılaşılmamış olması, bu da üreticilerin konuya verdiği önemin aynı zamanda İlimizde gıda güvenilirliğinin iyi bir noktaya doğru gittiğinin göstergesidir. Sıklaştırılmış denetimler ramazan ayı boyunca hız kesmeden devam ettirilecek olup vatandaşlarımızın güvenilir gıda tüketmesi için her türlü çaba gösterilmeye devam edilecektir. Tüketicilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaştıkları anda Alo Gıda 174 hattını aramaları yeterlidir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afyonkarahisar’da Ramazan Ayı Dolayısı İle Gıda Denetimleri Sıklaştırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN