Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Emniyet Bayramda Alınacak Güvenlik Tedbirlerini Belirledi

Giriş Tarihi: 14.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte huzur ve güvenin sağlanması için çok sayıda emniyet mensubunun görev yapacağı belirtildi.
Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygı bağlarının en üst seviyeye ulaştığı, milli ve dini duyguların yoğunlaşarak millet olma şuurunun güçlendiği bayramlarda karayolları üzerindeki trafik yoğunluğu artış gösterdiği ve trafikte istenmeyen durumların ortaya çıktığı vurgulandı. Ramazan Bayramı tatili süresince, tatil öncesi ve sonrasında vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini, huzurlu ve güven içerisinde bayramlarını geçirmelerini sağlamak amacıyla, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı olarak 14 trafik denetleme ekibinin, 6 radar ekibinin görev yapacağı belirtildi. Açıklamada asayiş ile ilgili alınacak tedbirler ile ilgili olarak ise şu ifadelere yer verildi:
“İl Merkezinde yaya devriye ve ekip hizmetlerini yürütmek üzere resmi ve sivil personelimiz görevlendirilmiştir. Alışveriş merkezleri, pazar yerleri ve mağazalar gibi bayram öncesi halkımızın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde, kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacıyla yaya-motorize ekipler ile resmi devriyelerin sayısı artırılarak denetim ve kontroller sıklaştırılacak, ayrıca ziyaretler nedeniyle yoğunluk yaşanabilecek mezarlıklar çevresinde gerekli güvenlik önlemleri alınacaktır. Seyyar satıcı, bohçacı, falcı, dilencileri kesinlikle evinize almayınız. Apartmanınıza giren veya civarda gördüğünüz bu tip kimseleri veya yabancı şahısları 155 Polis İmdat hattına bildirmeniz halinde gerekli müdahaleler yapılacaktır. Dolandırıcıların sermayesi dilidir. Kimsenin sizin dalgınlığınızdan istifade ederek hile ve desiselerle para veya eşyalarınızı almasına, mukaveleler veya senetler imzalatmasına müsaade etmeyiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşırsanız tereddüt etmeden ‘155 Polis İmdat’ hattına bildirmeniz halinde mağduriyetlerin önlenmesini sağlanabilir. Yolcu kapasitesi artacağından gar ve terminallerimiz devriye ekipleri ile takviye edilecektir. Meydana gelebilecek olayların önlenebilmesi veya vatandaşlarımızın huzurunu bozucu davranışların men edilebilmesi amacıyla umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine yapılan denetimler arttırılacaktır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afyonkarahisar’da Emniyet Bayramda Alınacak Güvenlik Tedbirlerini Belirledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN