Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bolvadin’de İlköğretim Haftası Kutlaması Yapıldı

Giriş Tarihi: 2.10.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 16:50
Bolvadin’de İlköğretim Haftası Kutlaması Yapıldı
’ın Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2015-2016 eğitim öğretim yılı gerçekleştirilen törenle başladı.
Bolvadin Atatürk İlk Öğretim Okulu bahçesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi büyük beğeni toplarken öğrenciler protokol üyelerine ve yeni öğretmenlerine çiçekler verdiler. Yeni bir öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içinde olduklarını belirten Bolvadin Kaymakamı Ayhan Akpay şunları söyledi:
"İlçemiz genelinde 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde 9 bin 188 civarında öğrenci eğitim öğretime başlayacaktır. Okul sayısı itibariyle de ilçemiz oldukça zengin. 48 adet ilköğretim okulu ve 12 adet lise ile okullarımız çocuklarımıza eğitim imkanı sunmaktadır. Bolvadin’de sınıf başına düşen öğrenci sayısı olarak da Türküye ortalamasının üzerinde bir potansiyele sahiptir. Bu rakamlardan anlaşılacağı üzere
İlçemiz eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesi anlamında ciddi bir potansiyele sahip, tabi ki bu potansiyelin oluşmasında devletimizin olduğu kadar bugün bir kısmı aramızda olan Bolvadinli
hayırseverlerimizin çok önemli katkıları var. Bu katkıları görmezden gelmek mümkün değil. Ben buradan kendilerine bir kez daha teşekkür eder,destek ve hayırlarının Bolvadinimiz için artarak devam etmesini dilerim."
Programa İlçe Kaymakamı Ayhan Akpay’ın yanı sıra Bolvadin Belediye Başkan Fatih Kayacan , İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üst Teğmen Gökhan Kulen, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özcal, hayırsever İş adamları Ceylan Emet,Yusuf Kayabaşı ve öğrenciler katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bolvadin’de İlköğretim Haftası Kutlaması Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN