Mezarlıktaki selvi ağaçları katledildi

Giriş Tarihi: 24.12.2012

Antalya'nın Alanya ilçesi Oba beldesine bağlı Değirmendere Köyü'nün Kızılharman Mezarlığı'nda bulunan dev selvi ağaçları diplerinden kesilerek yeşil katliamı yapıldı

Oba Değirmendere köyü, Kızılharman Mezarlığı'nda bulunan dev selvi ağaçları kesilerek yeşil katliamı yapıldı. Yaklaşık 100 selvi ağacı dibinden kesilerek yok edildi. Mezarlık kıyısındaki dev ağaçların kim tarafından kesildiği belirsizliğini korurken, Oba Belediye yetkilileri sorulara cevap vermekten kaçındı. Yoldan gelip geçen vatandaşlar yıllardır mezarlığa gölge yapan, mezarlığı tozdan koruyan ve en önemlisi oksijen kaynağı olan selvi ağaçlarının kesildiğini görünce gözlerine inanamadı.

KİME NE ZARARI VARDI?

Vatandaşlar "Bu ağaçların kime ne zararı vardı ki kestiler? Bu ağaçları kesen vicdan sahibi olamaz. Bu emri hangi vicdansız hangi çevre düşmanı verdi merak ediyoruz" diyerek katliama tepki gösterdi. Oba Belediye Başkanı Emin Hatipoğlu, ağaçların kesilmesinden bilgisi olmadığını sadece budanması şeklinde talimat verdiğini ifade ederek, "Ben ağaçları dibinden kesin demedim, budayın dedim. Gidip bakacağım, dibinden kesmişlerse olmaz öyle şey. Zaten selvi ağaçları budanmayı sever. Ağaçları dibinden köklememişlerse daha gür ve daha canlı yeniden çıkar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezarlıktaki selvi ağaçları katledildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN