Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngilizler güneşe gelecek

Giriş Tarihi: 3.1.2013

ABTA'nın araştırması İngiliz turistlerin bu yıl HD sistemi ve güneşe ilgi göstereceğini gösterdi

Ekim ayında 2012 genel kurullarını Antalya'da gerçekleştiren İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği'nin (ABTA) 2013 öngörüleri Antalyalı turizmcileri sevindirdi. İngiltere'deki yurt dışı paket tur satışlarının yüzde 90'ını gerçekleştiren şirketleri çatısı altında bulunduran ABTA'nın 2013 Seyahat Trendleri Araştırması'nda "her şey dahil" öne çıktı. Araştırmada İngiliz turistlerin Antalya'da tanıştığı "her şey dahil" sistemine ilgisinin artacağı vurgulandı.

İNGİLİZLER TATİLE YÖNLENECEK
2012 yılında Londra Olimpiyatları ve İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in tahttaki 60'ıncı yıldönümü şenlikleri nedeniyle İngilizlerin tatillerini ülkelerinde geçirdiği vurgulanan araştırmada, 2013 yılında İngilizlerin artık "güneş" peşinde olduğu belirtildi. İngiltere'de iki yaz döneminin de yağışlı geçmesinin de İngiliz turistleri tatile yönlendireceği ifade edildi.

2013 TATİL YILI OLACAK

2013 yılında öne çıkması beklenen genel trendlerde ise her şey dahil sistem ve lüks tatil paketleri başı çekti. Antalya'daki otel kalitesinin de vurgulandığı araştırmada, ayrıca Belek'teki golf sahaları da "Akdeniz'in en güzelleri" olarak nitelendirildi.

ÜRÜN 1. SINIF
Ekim'de Antalya'da gerçekleşen Genel Kurula 600'ün üzerinde delege katılmıştı. ABTA Başkanı John McEwan, son 5 yıldır Antalya'ya ilgide büyük bir artış olduğunu belirterek, "Bu ilginin artmasının nedeni, Antalya'da ürünün birinci kalitede olması. Her şey dahil konsepti çok iyi işliyor. Misafirler ne kadar harcama yapacağını biliyor" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngilizler güneşe gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN