Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisten şefkat eli

Isparta Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, esnafın da desteğiyle aldığı 22 tekerlekli sandalyeyi bir tören düzenleyerek sahiplerine verdi

Giriş Tarihi: 5.1.2013
I YAŞ Park AVM'de gerçekleştirilen tekerlikli sandalye dağıtım törenine Isparta Valisi Memduh Oğuz, Emniyet Müdürü Mehmet Or ile engelliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Emniyet Müdürlüğü çalışmalarının Türkiye'ye örnek olduğunu vurgulayan Vali Oğuz, emniyetin çalışmalarının vatandaş tarafından da görüldüğünü ve takdir edildiğini kaydetti.

SEVGİNİN SEMBOLÜ OLDULAR

Polisin odağında, insan ve millet sevgisi olduğuna dikkati çeken Oğuz, emniyet personelinin bu kadar fedakarca çalışma nedeninin de insan sevgisi olduğunu anlattı. Emniyetin suçu önlemek ve suçluları bulmanın yanı sıra sosyal alanda da çalışmalarına devam ettirdiğini belirten Oğuz, "Daha önce tüm personeli ile okulda aşure veren polis, bugün engellilerin yanındadır. Bu, polisimizin beslediği insan sevgisinin somutlaşmış halidir. Vatandaşlarımıza verilen tekerlekli sandalyeler polis sevgisinin maddi bir sembolüdür" diye konuştu. Törende dağıtılan tekerlikli sandalyelerin birer araç olduğunu dile getiren Oğuz, "Tekerlekli sandalye dağıtımındaki asıl amaç, halkla polisin bütünleşmesidir. Bu töreni organize eden tüm yetkililere teşekkür ediyorum"dedi.

HERKESE DERMAN OLACAKLAR

Emniyet Müdürü Or da bugün engellilerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Devletin en büyük hedefinin, toplumda dezavantajlı grup olan engellilerin, bütün hizmetlerden tam anlamıyla yararlanmak olduğunu ifade eden Or, polis olarak kendilerine görevler düştüğünü, engelliler adına yapılacak her adımın görmeyen gözlere ışık, tutmayan ayaklara derman olacağını vurguladı. Vali Oğuz ve Emniyet Müdürü Or, polislerin kentteki esnafla birlikte aldıkları tekerlekli sandalyeleri, 22 ortopedik engelliye dağıttı. Ardından görme engelli Fatma Ersoy, şarkı söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten şefkat eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN