Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üst geçit hasta ediyor

Dumlupınar Bulvarı üzerinde Üniversite Hastanesi'ne ulaşımı sağlayan üst geçit arızalı olan asansörler nedeniyle hasta yakınlarına zor anlar yaşatıyor

Giriş Tarihi: 5.1.2013
Her gün binlerce insan ve özellikle de hastalar ile engelli vatandaşların sıklıkla kullandığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi girişindeki üst geçit, her fırsatta engellileri düşündüklerini ifade eden yetkililerin karşısında bir utanç abidesi gibi dikilmeye devam ediyor. Asansörleri uzun zamandır çalışmayan üst geçit, yaşlı, çocuklu, hasta ve engelli vatandaşlar için hemen altıdan akan trafikten daha büyük engel teşkil ediyor.

ENGELLİ VE HASTA

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne minibüslerle gelen hastaların Dumlupınar bulvarı'nı aşmak için kullanmak zorunda olduğu üst geçidin asansörlerinin uzun bir süredir çalışmamasına, bu zorluğa göğüs germeye çalışan vatandaşlar dışında kimse aldırış etmiyor. Akdeniz Üniversitesi gibi sağlık alanında dünya çapında bir üne sahip kurumun önünde, çağın çok gerisinde hizmet verilirken, bir asansörü engelli ve hasta vatandaşların hizmetine sunamayan yetkililer, katıldıkları toplantılarda engelli dostu olduklarını söylemekten de kaçınmıyor.

KIŞ ŞARTLARI
Üst geçidin dik ve uzun merdivenlerini tırmanırken oldukça güç durumlar yaşayan hasta ve hasta yakınları bu soruna en kısa zamanda çözüm bulunmasını istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üst geçit hasta ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN