Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKSAV skandalına tepki

AKSAV yöneticilerinin kadınlarla birlikte oldukları otelin faturalarını vakfa ödettirdikleri iddialarının dava konusu olması sonrası yaşananlara çeşitli çevrelerden tepkiler geliyor

Altın Portakal Film Festivali'ni düzenleyen Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) yöneticileri G.K, H. Ş. ve B.K. hakkındaki iddialara tepkiler sürüyor. AKSAV yöneticileri hakkında, festival için gittikleri İstanbul'da konakladıkları otelde yaptıkları harcamaları AKSAV'a fatura ettikleri iddiasıyla Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılması gündeme bomba gibi düştü. İddialara göre AKSAV'a fatura edilen harcamalar arasında Türk, Rus ve Ukraynalı kadınların otel, içki ve yemek paraları ile kadınlarla ilişki esnasında kullandıkları prezervatif (kondom) paraları da bulunuyor.

ANTALYA ADINA VAHİM

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Büyükşehir Belediyesi'nin skandal ve polemiklerle gündeme geldiğini belirterek, belediye yönetimini eleştirdi. Olayı "çok üzücü bir hadise" olarak nitelendiren Köse, "Bu bir yargı konusudur. Yargı neticesini beklemek gerekiyor. Ancak olayın gündeme geliş şekliyle ilgili olarak, AKSAV'da böyle bir olayın vuku bulması da Antalya adına çok vahim bir hadise diyebilirim. İnşallah bu iddialar doğru değildir" diye konuştu.

OLUMSUZLUK YOK

Ortaya atılan iddialardan birkaç ay önce haberdar olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise AKSAV Genel Müdürü Göksel Kumsal'ın kendisine, haklarında böyle iddiaların bulunduğu yönünde bilgi verdiğini belirterek, "AKSAV'ı denetleme gibi bir fonksiyonum olmamasına rağmen belediye başkanı olarak her türlü denetimi yaptım. Benim tespitlerimde burada adı geçen 3 arkadaşı töhmet altında bırakacak bir olumsuzluk gözükmedi" şeklinde konuştu. Konunun basına servis edilmesini etik bulmadığını, gizli kalması gereken bir konu olduğunu belirten Akaydın, "Bir yanlış varsa halının altına süpürmek gibi bir durumum yoktur, daima üstüne giderim. Ama artık yargıya intikal etmiş bir süreçte bundan daha fazla konuşmak etik olmaz" dedi.

'HİZMET DEĞİL HADİSE ÜRETİLİYOR'
Ak Parti döneminde Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı ve yapacağı hizmetlerle anıldığını ifade eden Köse, "Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kurumların yapmış oldukları ve yapacakları hizmetlerle gündeme gelmesi gerektiğini kanaatindeyiz. Maalesef hizmet değil hadise üretiliyor" dedi.

AÇIKLAMA ANKARA DÖNÜŞÜ YAPILACAK
Ankara'da olan CHP İl Başkanı Devrim Kök ise konuyla ilgili Antalya dönüşü bir değerlendirme yapabileceğini, konuyla ilgili şu an için detaylı bilgisinin olmadığını söyledi. MHP İl Başkanı Osman Çetin ise konuyu henüz tam olarak incelemediğini belirterek, "Bir haksızlık yolsuzluk varsa, gereği yapılmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKSAV skandalına tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN