Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez'e dev yatırımlar

Giriş Tarihi: 9.1.2013
Kepez Belediyesi Meclisi'nin, Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında yapılan Ocak ayı devam toplantısında Yeşiltepe Mahallesi'nde ORÜS alanında yapımına başlanılan 2 bin kişilik çok amaçlı kongre ve sergi merkezine kredi onayı çıktı. Plan ve Bütçe Komisyonu'nun, kongre ve kültür merkezi inşaatı yapımında kullanılmak üzere belediye adına İller Bankası'ndan 24 milyon 551 milyon 200 TL kredi kullanımı konusunda Başkan Tütüncü'ye yetki verilmesi raporu oybirliği ile kabul edildi. Yaklaşık 29 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak tesisin, Antalya'nın çok amaçlı kongre ve sergi salonu ihtiyacını karşılayacağına değinen Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bununla birlikte Kepez, üçüncü bir kültür merkezine kavuşmuş olacak. İki bin kişilik çok amaçlı salonun yer alacağı binada, 200 kişilik nikâh salonunu Kepez'e kazandırıyoruz."

İKİNCİ DİŞ HASTANESİ
Antalya'nın diş hastanesi ihtiyacını karşılayacak olan tesisin de Ahatlı Mahallesi'nde yapılacağını belirten Tütüncü, "Yapılacağı alandaki mülkiyet problemlerinin aşılması konusunda üstün gayret gösterdik. Bölgemize ikinci bir ağız ve diş sağlığı merkezi yapılmasına yönelik bir girişim başlatıldı. Güneş Mahallesi'nde yeni bir diş hastanesi yapılmasıyla ilgili gerekli imar plan tadilatları yapılıyor. Bir hastane, iki tane ağız ve diş sağlığı merkezi ile Kepez Antalya'nın sağlık yatırımında ayrıcalık kazanmış bölgesi haline oluyor" dedi.

DEVLET HASTANESİ
Ocak Meclis toplantısının devamında, Sütçüler bölgesindeki 52 dönümlük hastane alanına yapılacak olan 300 yataklı devlet hastanesinin ve Ahatlı bölgesine inşa edilecek ağız ve diş sağlığı merkezinin imar problemleri de çözüldü. Sağlık tesislerinin çekme mesafeleriyle ilgili yapılan imar düzenlemeleri de meclisten oybirliği ile geçti. Tütüncü, sağlık tesislerinin yapımıyla ilgili son durum hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'e dev yatırımlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN