Hasta iki kızı için tek başına savaş veriyor

Giriş Tarihi: 10.1.2013

Talasemi hastası iki kızını tedavi ettirecek maddi gücü olmayan Avşar Ailesi, kiralık ev bulamamaktan yakınırken, "Kimse bizi insan gibi görmüyor" dedi

Antalya'da talasemi hastası iki çocuk annesi Gülcan Avşar, hem yoklukla hem de çocuklarını hayatta tutabilmek için mücadele veriyor. Hayatta kalabilmeleri ancak ilik nakliyle mümkün olabilecek iki çocuğu için yaşam savaşı veren Gülcan Avşar, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

ÇIRPINIYOR
Üç çocuk annesi 28 yaşındaki Gülcan Avşar'ın 7,5 yaşındaki kızı Meryem ile 4 yaşındaki kızı Sümeyye talasemi hastası. Gülcan Avşar, ilk çocuğu Meryem'e talasemi teşhisi konulduğunda üçüncü çocuğu olan ve talasemili şekilde dünyaya gelen Sümeyye'ye 7 aylık hamile olduğunu anlattı. Avşar, Meryem dünyaya geldiğinde resmi nikahlarının olmadığını, resmi nikah öncesinde yapılan testlerde de kendilerine çocuk sahibi olmalarında bir sakınca olmadığının söylendiğini ifade etti. Çocuklarına talasemi teşhisi konulduktan sonra evle hastane arasındaki mücadelelerinin başladığını kaydeden Gülcan Avşar, bu sürede ne eşinin, ne de kendisinin sabit bir işte çalışamadığını, durumlarının daha da kötüleştiğini söyledi. Çocuklarının her 10 günde bir kanlarının değiştiğini, haftanın büyük bölümünü hastanede geçirdiklerini belirten Gülcan Avşar, her geçen gün kötüleşen ekonomileriyle kimi zaman dolmuş parası bile bulamadıklarından yakındı, düzenli bir gelirleri olmadığı için kimsenin kendilerini kiracı olarak kabul etmediğini vurguladı.

KİMSE BİZİ GÖRMÜYOR
Çocuklarının hayatta kalabilmesi için ilik nakli olmaları gerektiğini anlatan Gülcan Avşar, bunun için de tüp bebek yöntemiyle sağlıklı bir bebeğin dünyaya getirilmesi gerektiğini kaydetti. Tüp bebek masraflarını karşılayabilecek güçte olmadıklarını belirten Avşar, şöyle konuştu: "Tüp bebek masraflarının 20 bin lirayı bulduğu söyleniyor. Benim iki çocuğum da hasta. Hangi birisini kurtarayım- Onlar için çırpınıyorum, ama elimden hiçbir şey gelmiyor. Benim de sağlığım elden gidiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasta iki kızı için tek başına savaş veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN