Memorial'da ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursu

Memorial Antalya Hastanesi ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursu düzenliyor

Giriş Tarihi: 11.1.2013
Anne ve baba adayları için hamilelik ve doğum süreci her zaman heyecanlı, bir o kadar da stresli geçen bir süreç. Bu telaşlı günlerin stresini azaltmak da ancak doğru bilgilendirme ile mümkün… Hamilelik sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması ve bebeğin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını arayan anne adayları için "Memorial Doğuma Hazırlık Kursu" başlıyor.

BİLİNÇLİ HAMİLELİK

40 hafta süren hamilelik yolculuğunda, anne adaylarının bilinçli ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirmeleri için düzenlenen Memorial Doğuma Hazırlık Kursu halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Bebek sahibi olacak çiftler uzman doktorlardan öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir hamilelik süreci yaşayarak, yaşamsal önem taşıyan bazı sorunların da önüne geçebiliyorlar. Bu doğrultuda Memorial Doğuma Hazırlık Kursu; Memorial Antalya Hastanesi'nde yarın başlıyor. Kurs programı 12 Ocak-2 Şubat tarihleri arasındaki her cumartesi 14.00'ten 16.00'ya kadar Memorial Antalya Hastanesi Konferans Salonu'nda verilecek. Ücretsiz kursla ilgilenenler 444 5 888'den bilgi alabilecekler.

HAFTA HAFTA KURS PROGRAMI
BİRİNCİ HAFTA
Gebelik oluşumu, gebelik süresince annede meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınıyor. Ayrıca, anne adayı gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri hakkında dermatoloji uzmanı tarafından bilgilendiriliyor.

İKİNCİ HAFTA

Kursun ikinci haftasında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından katılımcılar anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testler ile doğum hakkında bilgilendiriliyor. Anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşıyor.

ÜÇÜNCÜ HAFTA
Gebelik süresince ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizleri anlatılıyor. Egzersizlerin yanı sıra; anne adayları gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendiriliyor.

DÖRDÜNCÜ HAFTA

Eğitimin son haftasında gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajı gibi bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memorial'da ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN