Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batıya yeni havaalanı

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Antalya'nın batısında havaalanı ihtiyacı var, dalaman bu ihtiyacı karşılıyor fakat yeterli değil" dedi.

Giriş Tarihi: 12.1.2013
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Antalya'nın batısında havaalanı ihtiyacı var. Dalaman bu ihtiyacı karşılıyor fakat yeterli değil" dedi. Turizm Yatırımcıları Derneği'nin (TYD) yıl sonu değerlendirme toplantısı Ankara Sheraton Otel'de gerçekleştirildi.

HEDEF 50 MİLYON

Toplantıda konuşma yapan Bakan Yıldırım, turizm sektörünün hedefinin 30 milyon turist sayısını 50 milyona çıkarmak olduğunu belirterek, 2013 yılı hedeflerini ihtiyatlı bulduğunu söyledi. Gelecek yıllarda Türkiye'nin turizm konusunda önemli hale geleceğine dikkat çeken Yıldırım, turizmin sayısal değerlerinin yanı sıra katma değerinin de yükseltilmesi gerektiğini dile getirdi. Yıldırım, devlet ile özel sektör çalışmalarının farklılıklarına ilişkin, "Herkes kafayı uzatırsa o iş olmaz. Ya da 'devlet işi' deyip çekilirse yine olmaz. Birinin sahiplenip çıkması lazım. devletin görevi vatandaşa sağlık, eğitim, güvenlik, gıda konularında temel ihtiyaçlarını karşılayıp geriye çekilmektir" diye konuştu.

ULAŞIMDA SIKINTILAR VAR

Kültür ve Turizm Bakanı Günay da, turizm gelirinin 20-25 milyar dolar civarında olduğunu söyledi. Bu rakamın gerçeği yansıtmadığının altını çizen Günay, dolaylı ve dolaysız olarak gelirin 30 milyar doları bulduğunu bildirdi. Turizm sektöründe ulaşım alanında yaşanan sıkıntılardan bahseden Günay, otellerde VİP müşterilerin arabayla alınamadığını ve onlara özel hizmet veremediklerini söyledi. Akdeniz Bölgesi'nin havaalanına ihtiyacının olduğunu kaydeden Günay, "Anamur'a, Gazipaşa'ya ulaşmak mümkün değil. Antalya'nın da batısında havaalanı ihtiyacı var. Dalaman bu ihtiyacı karşılıyor fakat yeterli değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batıya yeni havaalanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN