Taksici, 7 bin lirayı sahibine teslim etti

Antalya Otogar taksi durağında görev yapan Çıngır, aracında unutulan altınlar ile yüklü miktarda parayı sahibine teslim etti

Giriş Tarihi: 13.1.2013
Antalya Otogarı'nda taksici İsmail Çıngır, aracında unutulan 7 bin lira para ile altınları sahibine teslim etti. Kardeşinin düğünü için İstanbul'dan Antalya'ya gelen paranın sahibi Gürsel Atılgan, taksi şoförü ve Durak Başkanı'na teşekkür etti. Otogarda taksici olan İsmail Çıngır, sabah otomobiline binen müşteriyi Kızılırmak Caddesi'nde yol kenarında bıraktı. Daha sonra durağa dönen Çıngır, müşterinin çantasının aracında kaldığını fark etti.

TESLİM ETTİ

Taksici Çıngır durumu hemen Durak Başkanı Mehmet Doğan'a bildirerek unutulan çantayı teslim etti. Çantadaki evraklardan Bakırköy CHP İlçe Örgütü üyesine ait olduğunu tespit eden durak başkanı Doğan, buraya ulaşarak durumu bildirdi ve Gürsel Atılgan'a ulaşılması ve kendilerini aramasını istedi. Haberi alan Atılgan, kardeşi ile birlikte hemen durağa geldi. 7 bin lira para ile altınlarını taksiciden teslim aldı.

İNSANLIK ÖRNEĞİ
Çantasına kavuşan Gürsel Atılgan taksici Çıngır ile Durak Başkanı Mehmet Doğan'a teşekkür etti. Atılgan, "İnsanlık örneği gösterdiler. Ne kadar teşekkür etsem azdır" dedi. Düğün hazırlığı yapan kardeş Hıdır Atılgan ise "Para bulunmasaydı düğünde büyük sıkıntı çekecektik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksici, 7 bin lirayı sahibine teslim etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN