Antalya pulları 4 milyon sattı

Antalya'ya gelen turistlerin gönderdikleri postaların üzerine toplam 4 milyon Antalya temalı pul yapıştırıldı. Bu sayede Antalya'nın tanıtımı tüm dünyada 4 milyon kişiye ulaştırıldı

Giriş Tarihi: 14.1.2013
Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) Antalya Başmüdürlüğü tarafından bastırılan Antalya temalı pullar, yabancı turistlerden büyük ilgi gördü. Geçen yıl Nisan ayı içerisinde piyasaya sunulan pullardan 2012 yılı içerisinde yaklaşık 4 milyon adet satıldı. Yurt dışı posta kartı ücretlendirilmesinde kullanılan ve 2 liraya satılan pullar sayesinde Antalya'nın tanıtımına önemli bir katkı sa§landı.

TAMAMI YURTDIŞINA GİTTİ

Tarifeye uygun pul olmadığı için kartpostallara 4 tane pul yapıştırılması ve fazla pul olduğu için kartpostal üzerine not yazılacak alan kalmaması turistlerin tepki göstermesine neden oluyordu. PTT Antalya Başmüdürlüğü'nün geçen yıl piyasaya sunduğu pullar sayesinde bu sorun ortadan kalkarken yurt dışına giden postaların tamamında Antalya'nın tanıtıldığı pullar yer aldı.

2 ÇEŞİT PULDAN 8 MİLYON GELİR
Üzerlerinde Aspendos Antik Tiyatrosu ve Yat Limanı'nın bulunan pullar Antalya'nın tanıtımına katkı sağlarken PTT'ye de yaklaşık 8 milyon liralık kaynak sağladı. Pullarla birlikte bastırılan 300 bin adet Antalya temalı kartpostal ise pul alan turistlere ücretsiz olarak dağıtıldı.

HEDEF 5 MİLYON
Yetkililer bu yıl da yine Antalya temalı pullar basarak Antalya'nın tanıtımına katkı sağlamayı hedeflediklerini açıkladı. 2013 yılı içerisinde 5 milyon yeni pul hazırlanacağını ifade eden başmüdürlük yetkilileri, 500 bin Antalya temalı kartpostalı da pul alan turistlere ücretsiz olarak dağıtacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya pulları 4 milyon sattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN