Avladıkları tavşanın karnından 2 canlı yavru çıktı

Gölhisar ilçesinde avladıkları tavşanın hamile olduğunu öğrenen iki avcı, ölü tavşanın karnından çıkan 2 yavruyu besleyerek, sağlığına kavuşturdu.

Giriş Tarihi: 15.1.2013 15:53
Gölhisar ilçesinde avladıkları tavşanın hamile olduğunu öğrenen iki avcı, ölü tavşanın karından çıkan 2 yavruyu besleyerek, sağlığına kavuşturdu.

Gölhisar'a bağlı Yusufça beldesinde Hayati Yıldız ile Zeki Gülmez, pazar günü av için çıktıkları ormanlık alanda tüfekle bir tavşanı vurdu. Tavşanı temizlemek istedikleri sırada tavşanın hamile olduğunu anlayan Yıldız ile Gülmez, tavşanın karnındaki iki yavru tavşanı çıkardı. Yavru tavşanların yaşadığını gören avcılar, yavrular için evde sıcak bir ortam hazırladı ve veteriner gözetiminde beslemeye başladı.

Avcılardan Zeki Gülmez, avladıkları tavşanın hamile olduğunu anlayınca çok üzüldüklerini söyledi. Bu tür olayların yaşanmaması için av sezonunun kısaltılmasını isteyen Gülmez, ''Ocak ayı girince av sezonunun kapanmasını, yasağın başlamasını istiyoruz. Bizim sloganımız, avcı her zaman vurmaz, yaşatır. Bu olayda da biz iki yavru tavşanı yaşatıyoruz'' dedi.

Yavru tavşanların bakımlarını üstlendiklerini kaydeden Gülmez, yavruları büyütüp, doğaya bırakacaklarını bildirdi.
Avcılardan Hayati Yıldız da av sezonunun bitmesine 2 hafta kalmasına rağmen kendileri için av sezonunu bitirdiklerini söyledi.
Zeki Gülmez'in oğlu Galip Gülmez ise yavru tavşanları şırınga ile beslediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avladıkları tavşanın karnından 2 canlı yavru çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN