Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim hamlesi

Giriş Tarihi: 15.1.2013

Antalyaspor Vakfı, kırmızı-beyazlı kulübün altyapısında yetiştirilen genç sporculara karşılıksız burs vererek eğitim destek projesini başlatacak

Geçen yıl Mayıs ayında yapılan genel kurulda kuruluşun bu yana ilk kez sivil bir başkanın işbaşına geldiği Antalyaspor Vakfı, 'Eğitime destek' projesini gerçekleştirmek için düğmeye bastı. Antalyaspor'un tesisleşmesi için kurulan ve başkanlığını kırmızı-beyazlı kulübün ikinci başkanı olan Ali Yılmaz'ın, başkan yardımcılıklarını da SABAH Akdeniz Bölge Temsilcisi ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ile Medical Park Antalya Koordinötürü Tarkan Ayçetin'in üstlendiği vakıf, ilk etapta altyapıdaki 25 sporcuya karşılıksız burs vererek projeyi başlatacak.

ALTYAPI SPORCULARI İÇİN

Burslar, ortaokuldan başlayarak lise ve yükseköğrenimi de kapsayacak. Burstan yararlanacak öğrencide öncelikle Antalyaspor altyapısında sporcu olma şartı aranacak. Okuldaki eğitimlerinde de başarılı olduğunu kanıtlayan altyapıdaki sporcular burstan yararlanacak. Antalyaspor Vakfı, 'Eğitime destek' projesinden daha çok sporcunun yararlanabilmesi için kentteki işadamlarının da katkısını sağlamaya çalışacak. Vakıf, işadamlarının da gönüllü katılımı ile öğrenci sayısını 100'e çıkarmayı hedefliyor.

İLK ETAPTA 25 ÖĞRENCİYE
Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz, dünyanın en saygın vakıflarının eğitime destek projeleri ile tanındığını belirterek, "Antalyaspor vakfı olarak biz de böyle saygın bir projeyi uygulamak için hareket geçtik. Başarılı sporcularımızın eğitimine destek olarak bu projeyi başlatacağız. Kulübümüzün altyapısında yer alan ve derslerinde başarılı 25 öğrenciye burs vererek ilk adımı atacağız. Bu projenin daha çok öğrenciyi kucaklayabilmesi için kentteki hayırsever işadamlarımızın da katkı vermelerini bekliyoruz" diye konuştu.

ÖZDİLEK ÖRNEĞİ
Yılmaz, arzu edenlerin 1 ve daha fazla sayıda öğrenciye burs verebileceğini ifade ederek, öğrencinin tüm ders notlarının düzenli olarak burs veren kişiye iletileceğini bildirdi. Kırmızı-beyazlı takımın başında 5. sezonunu geçiren Teknik Direktör Mehmet Özdilek'in de jübilesinin tüm gelirini Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bağışlayarak bu anlamda Türkiye'de tarihi bir ilke imza attığına dikkat çeken Yılmaz, "Hocamızın yıllar öncesindeki bu örnek hareketi de bize ilham oldu. İşadamlarımızın da desteği ile 100 öğrenciye ulaşacağımızı umut ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN