Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç sanatçılar mermerlere can veriyor

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri mermerden, ahşaptan yaptıkları özgün eserlerle sanatçı kimliklerini besliyor

Giriş Tarihi: 15.1.2013
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencileri Taş Heykel derslerinde özgün çalışmalarıyla yeteneklerini sergiliyor. Güzel Sanatlar Fakültesi'nin bahçesinde yapılan derslerde öğrenciler sanatçı ruhlarını ortaya koymaya çalışıyor. Belli ders saatleri olmayan ve ruh hallerine göre istedikleri zaman atölyede çalışan öğrenciler mermer ve ahşaptan özgün eserler ortaya çıkarıyor. Özellikle kız öğrenciler mermer kesiminde ve mermere şekil verme sırasında ihtiyaç duyulan makineleri ustalıkla kullanıyor. Özellikle soyut çalışmalar yapan genç sanatçılar Atatürk heykeli gibi özel çalışmalar da yapıyor.

HEYKEL İFADE ARACI

Heykelin ne kadar zor ve naif bir iş olduğundan bahseden Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Hanife Yüksel, "Bizim kullandığımız enstrümanlar heykel, çamur, ahşap ve benzeri araçlar olduğu için öğrenciler bu araçlar sayesinde kendilerini özgürce ifade edebiliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç sanatçılar mermerlere can veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN