Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okullar sınıfta kaldı

Giriş Tarihi: 16.1.2013

Sağlık ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa başlattığı temizlik ve hijyen çalışması sonucunda geride kalan 6 yılda Antalya genelindeki sadece 185 okul beyaz bayrak almaya hak kazanabildi

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2006 yılında imzalanan Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü kapsamında Türkiye genelinde eğitim veren okullarda temizlik ve hijyen çalışması başlatıldı. İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyonların beyaz bayrak talebinde bulunan okullarda yaptığı denetimler sonucunda temizlik standartlarına uyan kurumlara beyaz bayrak, pirinç levha ve sertifika verildi.

TEMİZLİK ALIŞKANLIĞI
İl müdürlükleri tarafından oluşturulan komisyonlar inceleme talebinde bulunan okulların ortak kullanım alanlarındaki temizlik ve hijyen koşullarını yerinde gözlemledi. Okul çevresi, bina içi, sınıflar ve içme suyu gibi alanların denetlendiği uygulamada öğrencilerin sağlıklı ortamlarda eğitim almalarının yanı sıra temizlik alışkanlıklarının güçlendirilmesi hedeflendi.

SADECE 185 OKUL
Antalya genelinde eğitim veren bin 392 okul içerisinden beyaz bayrak almak için denetim başvurusunda bulunan kurumlarda yapılan incelemeler sonucunda 2006-2011 arasında 175 okul beyaz bayrak, pirinç levha veya sertifika ile ödüllendirildi. 2012 yılı içerisinde gerçekleşen denetimlerde ise 10 okul daha beyaz bayrak almaya hak kazanarak Antalya genelindeki beyaz bayraklı okul sayısını 185'e çıkardı.

TÜM OKULLAR OLSUN

417 bin 164 öğrencinin bin 392 okulda eğitim gördüğü Antalya'da sadece 185 beyaz bayrak bulunması velilerde "Diğer okullar hijyenik değil mi?" sorusunu akla getiriyor. Kurumlarındaki temizlik ve hijyen koşullarına güvenen ve bunu beyaz bayrak ile taçlandıracak olan okulların başvuruda bulunup, denetimden geçmesi gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullar sınıfta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN