Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evcilmen'den uyarı: Sahilde yıkım sürer

Giriş Tarihi: 17.1.2013

Aralık ayında otelcilerle kıyı kenar çizgisi altında kalan kaçak günübirlik alanlar nedeniyle karşı karşıya gelen Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen uyardı: Sahilde yıkımlar sürer

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Skal Antalya'nın Concorde De Luxe Hotel'de gerçekleşen 2013 yılı ilk toplantısına katıldı. Toplantıya, Evcilmen'in kıyı kenar çizgisi altında kalan kaçak günübirlik alanların yıkılması ilgili açıklamaları damgasını vurdu. Muratpaşa Belediyesi'nin 2005 yılı tarihli kararının Aralık 2012'de uygulanmasıyla 5 yıldızlı 5 otelin günübirlik alanları yıkılmıştı. Süleyman Evcilmen, süreci 8 yıldır idare ettiklerini belirterek, "Gelinen son noktada, olay Cumhuriyet Savcılığı'na da intikal edince çaresizce yıktık" dedi.

BAKAN YIKMAYIN DİYE YAZDI

Evcilmen, yıkım döneminde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın doğrudan buraların yıkılmaması konusunda kendilerine yazı yazdığını, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın ise kendisini telefonla arayarak, yıkılmamasını arzu ettiğini söyledi. Evcilmen, "Ben görevimi yapıyorum. Diğer taraftan Cumhuriyet Savcılığı da görev yapıyor. Ben bu kararı verirken çok zorlandım. Ama 8 yıl bu riski aldım. Ben bu kararı vermemiş olsaydım, ben bugün burada bu konuşmayı yapamıyor olacaktım" diyerek, yargılanma konusuna atıfta bulundu.

5 OTELLE SINIRLI KALMAZ

Yıkım olayların bu 5 otelle sınırlı kalmayacağını belirten Başkan Evcilmen, "Bu 5 otelin sorunları aşılır. Sadece 1 otel tedbir kararı aldırdı. Tedbir kararı büyük olasılıkla bitti bitiyor. O otelin de işgalleri ve kaçakları yıkılacak. Ama bizim devam eden bandımız var. Daha önce bizim sınırlarımızda olan, ancak artık Aksu sınırlarında olan. Devam eden Batı bandımız var. İddia ediyorum, Antalya'da bu bölgedeki, Kundu ve Lara otelleri en azından sahilinden yürünebilen bir özgürlüğe sahip. Ama bunu Belek'te, Kemer'de yapamazsınız. Süreç tüm bölgeyi ilgilendiriyor. Eğer bize bir şey olmaz, onlar yıkıldı ne olursa olsun derseniz, bugün buraya, yarın bir başka yere büyük olasılıkla bu olumsuzluk yansıyacaktır. Planla düzelebilecekse, bu konuda mücadele etmesini ve çaba sarf etmesini istiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evcilmen'den uyarı: Sahilde yıkım sürer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN