Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Simülasyonla sağlık eğitimi

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Türkiye'nin ikinci simülasyonlu eğitim merkezini tanıttı

Giriş Tarihi: 17.1.2013
Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Türkiye'nin ikinci simülasyonlu eğitim merkezini faaliyete geçirdi. 112 acil servis ve hastanelerin acil servislerinde görev yapacak personele eğitim verilmesini sağlayan simülasyon merkezi sayesinde hastalara yapacak uygulamalar önce maketler üzerinde deneniyor.

PERSONEL EĞİTİMİ

Akdeniz Sanayi Sitesi içerisinde yer alan Acil Sağlık Hizmetleri Antalya Bölge Eğitim Merkezi'ni tanıtan İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, simülasyon eğitimindeki amaçlarının personelin hata payını en aza indirmek olduğunu belirtti. Merkezde çocuk ve erişkin ileri yaşam desteği, travma resüsitasyon kursu, temel modül ve ambulans sürüş teknikleri eğitimi verildiğini anlatan Bilgin, "İstanbul'daki merkez daha çok hastane ve hastane içindeki kliniklerde çalışan personele yönelik bir simülasyon merkezi. Antalya'da ise hastane ve hastane öncesinde hizmet veren personeli eğitiyoruz" dedi.

HİZMETE HAZIRIZ

Simülasyon merkezinin sorumluluk alanındaki Antalya, Burdur ve Isparta'da görev yapan tüm acil servis personelini eğitimden geçirmeyi amaçladıklarını söyleyen Bilgin, "Diğer iller talep ederse Türkiye'nin her yerine hizmet vermeye hazırız" şeklinde konuştu.

İNSAN GİBİ
Simülasyon Uygulama Programı Eğitim Sorumlusu Uzm. Dr. Ulufer Sivrikaya personelin hasta üzerinde müdahalede bulunmadan önce teknik ve tıbbi becerileri kazanmasını amaçladıklarını belirterek, şunları söyledi: "Burada bulunan simülatör hasta bir insanın müdahaleye karşı verdiği tepkileri bilgisayar yardımı ile aynı şekilde veriyor. Tüm eğitimler kamera ile kayıt altına alınıp, personele izletiliyor. Hataları kendisi görüyor. "
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Simülasyonla sağlık eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN