Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönül Sohbetleri'nin özel konuğu Selahattin Çiçek

Kepez Belediyesi'nin Gönül Sohbetleri'nde konuşan eğitimci Çiçek, karpuz satmaktan, öğretmenliğe uzanan yıllarını anlattı

Giriş Tarihi: 20.1.2013
Kepez Belediyesi'nin, edebiyat ve müzik eşliğinde kanaat önderlerinin deneyimlerini paylaştığı Gönül Sohbetleri'nin konuğu Antalya Kültür Eğitim Vakfı (AKEV) Genel Müdürü Selahattin Çiçek oldu. Kent Ormanı'ndaki Kanuni Sultan Süleyman Otağı'ndaki sohbet meclisinde, aynı zamanda Antalya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı da olan Selahattin Çiçek, anaokulu, ilk ve orta ile liseden oluşan AKEV Koleji Eğitim Kurumları'nın ve üniversitenin kuruluş hikâyesini anlattı ve eğitimle ilgili tecrübelerini paylaştı.

İYİ BİR KARPUZCUYDUM
Çiçek,Ankara'da üniversite eğitimini tamamladıktan sonra geldiği Antalya'da, bürokratik işlerle uğraşmamak için, öğretmenlik mesleği yerine karpuz satmayı tercih ettiğini söyledi. "1980'lerde Şarampol'de, Güllük'te iyi bir karpuzcu Selahattin'dim" diyen Çiçek, Özel Antalya İlkokulu kurucusu rahmetli Saime Bor'un ısrarlarıyla yeniden eğitim hayatına nasıl döndüğünü anlattı. Yeni yılın ilk Gönül Sohbetleri, Başkan Tütüncü'nün, Sezai Karakoç'un "Köşe" ve Nurullah Genç'in "Gülnare" şiirlerini okumasıyla sona erdi. Tütüncü, katılımından ve eğitime verdiği desteklerden dolayı Çiçek'e teşekkür etti.

BİR EL ARABASI TUĞLA İLE BAŞLADI
AKEV Koleji'nin temelini,1987'de Kültür Mahallesi'ne attıklarını kaydeden Selahattin Çiçek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Saime Bor ile Özel Antalya İlkokulu'nu vakıf çatısı altında yeniden yapılanması ve geçmesini kararlaştırdık. Antalya Eğitim Kültür Vakfı'nı kurduk. 1987'de de bir torba çimento, bir el arabası tuğla ile okulun inşaatını başlattık. Su bile yoktu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönül Sohbetleri'nin özel konuğu Selahattin Çiçek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN