Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ata'nın gençleri

Atatürk İlkokulu bünyesinde kurulan Atatürk İlköğretim Okulu Gençlik ve Spor Kulübü, 1999'dan bu yana 7 ayrı branşta yetenekli sporcuları Atatürk'ün dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı yetiştiriyor

Giriş Tarihi: 21.1.2013
Antalya'da devlet okulları içerisinde ilk olma özelliğine sahip Atatürk İlköğretim Okulu Gençlik ve Spor Kulübü, 1999'da Lara'daki yeni binasında eğitime başladı. Basketbol, bocce, bowling, halk oyunları, kano, satranç ve voleybol olmak üzere 7 ayrı branşta toplam 267 öğrencinin sportif faaliyetlerde bulunduğu kulübün başkanlığını Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Sabah Gazetesi Bölge Temsilcisi Mevlüt Yeni, yardımcılığını ise Kemal Çankaya yürütüyor.

BUTİK SALONDA ANTRENMAN

Okul bahçesinde bulunan butik salonda antrenmanlarını sürdürdüklerini belirten beden eğitimi öğretmeni Burak Gözen "Kız ve erkek öğrenci sporcularımız, erkekler basketbol branşında yıldız ve küçükler, kızlar voleybol branşında ise minik ve yıldızlar kategorisinde, yerel ligde mücadele ediyorlar. Yetenekli sporcularımızı kulüp bünyemize alarak yeteneklerinin gelişimine yön veriyoruz. Eğitimleriyle birlikte alınan sportif başarılarımızda da verdiği desteklerinden dolayı özellikle sporcu ailelerine te��ekkür ediyorum" dedi.

ŞAMPİYONLUKLAR
Her geçen sezon tecrübe halkalarına bir yenisini eklediklerini belirten Okul Müdürü Murat İlkin ile okul sporlarından sorumlu müdür Nedim Çit "Salon sporları haricinde halk oyunlarında aralıksız 6, 'badminton'da ise 8 yıl üst üste Antalya şampiyonluğunu elde ederek başarılarımızla söz sahibi olan bir okuluz. Desteklerini bizlerden esirgemeyen Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'a teşekkür ediyoruz" dedi. Spor branşlarının sorumluluklarını satrançta Şakir Demirok, voleybolda Burak Güzen, basketbolda Kemal Gümüşçay, bowling ve bocce branşlarında ise Mevlüt Yeni yürütüyor.

İDDİALI BRANŞ FOLKLOR
Usta öğreticiliğini Enver Alkan'ın yaptığı halk oyunları branşında Mehmet Aksel, İbrahim Çıngı, Nilüfer ve Yücel Dağcı yardımcılıklarını yürütüyor. 2001 yılında kurulduktan sonra aralıksız 6 yıl Antalya şampiyonu ve Türkiye 4'ncülüğü bulunan halk oyunları kadrosunda 16 kız, 16 erkek olmak üzere toplam 32 öğrenci folklor eğitimi alıyor.

KULÜBÜN KÜNYESİ
Kulübün adı: Atatürk İlköğretim Okulu Gençlik ve Spor Kulübü Kulübün kuruluş yılı: 1999 Kulüp Başkanı: Mevlüt Yeni Kulübün renkleri: Mavi-siyah Kulüp bünyesinde faaliyet gösteren branşlar: Basketbol, bocce, bowling, halk oyunları, kano, satranç, voleybol Kulüp bünyesinde bulunan sporcu sayısı: 267 Kulübün elde ettiği başarılar, aldığı kupa ve ödüller: Aralıksız 6 yıl Antalya şampiyonu ve Türkiye 4'ncülüğü, basketbol ve voleybolda Antalya 3'üncülüğü

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ata'nın gençleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN