Milliler burada

YSE Spor adıyla 1983'te kurulan, 1985'te Köy Hizmetleri olan Özel İdarespor Kulübü, 2009'da bugünkü adını aldı. Kulüp bünyesinden milli takıma seçilen sporcular çıkarıyor

Giriş Tarihi: 23.1.2013
Yol Su Elektrik Spor adıyla 1983 yılında kurulan Özel İdarespor Kulübü, 1985'te Köy Hizmetleri, 2009 yılında ise bugünkü adıyla anılan Özel İdare adına geçti. Dünden bugüne kulüp başkanlıklarını Mustafa Bilgin, Yusuf Vernez, Nihat Özdemir, Abdullah İncebacak, Uğur Sorguç, Kemal Şavk, Zeki Demiray, Nevzat Memioğlu ve mevcut başkan Selahattin Artun yaptı. Özel İdare, A takımla birlikte U-19, U-17, U-16, U-14, U-13 kategorilerinde futbol, okçuluk ve bisiklet branşlarında sporcu yetiştiriyor.

MEYVELERİ TOPLUYORLAR

Geçen Ocak ayında oluşturduğu Yıldız kategorisindeki bisikletçilerle ara vermeden çalıştıklarını belirten Antrenör Ömer Ali Erikçi, "Alt yapının meyvelerini yavaş yavaş almaya başladık. Her geçen sezon başarı grafiğimizi daha da arttıracağız. Destek veren başkanımız ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum" dedi.

285 SPORCU

Başkanlığını Selahattin Artun'un yaptığı Özel İdarespor'un yönetim kurul üyeleri ise İsmail Kepez, Kemal Şavk, Mesut Aksoy, Şaban Gökmen, Mehmet Özkan, Bilal İncebacak, Engin Yılmaz, Kemal Dilek, Mehmet Kök ve Recep Öztürk. Ahmet Öz'ün sportif direktörlüğündeki kulüpte, bisiklet antrenörlüğünü Ömer Ali Erikçi, okçuluk branş sorumlusu Serhat Diri, Nail Ersoy kulüp müdürü, Ejder Benteşen genel koordinatörlüğünü yürütüyor. Yaz ve kış futbol okullarında Yücel Bulduk, Mehmet Oktar, Erdi Sezgin sorumluluğunda futbol eğitimi verilirken kulüp tüm branşlarda 285 lisanslı sporcuya sahip.

FAYDALI BİREYLER

Amatör kulüplerin vazgeçilmez gerçeği olan alt yapıyı önemsediklerini belirten Özel İdarespor Genel Sekreteri ve Onursal Başkanı Faruk Karacay "Göreve geldiğimiz ilk yılımızda futbol okullarını harekete geçirerek yetenekli gençlerimizi kulübümüze kazandırdık. Akademisyen antrenörlerimizin teknik ve mental anlamda verdikleri eğitimle topluma faydalı birey yetiştirmek de hedeflerimiz arasında yer alıyor" dedi.

Kulübün adı: Özel İdarespor Kulübü Kulübün kuruluş
yılı: 1985 Kulüp
Başkanı: Selahattin Artun
Kulübün renkleri: Sarı-lacivert
Kulüp bünyesinde faaliyet gösteren branşlar: Futbol, okçuluk, bisiklet
Kulüp bünyesinde bulunan sporcu sayısı: 285
Kulübün elde ettiği başarılar, aldığı kupa ve ödüller: Geçen sezon Türkiye Şampiyonası'nda ilk 8'e kaldı. U-17, U-16 ve U-14'te Antalya şampiyonluklarını elde ederek grup müsabakalarında Antalya'yı temsil etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milliler burada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN