Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatro okulu gibi

Giriş Tarihi: 24.1.2013

Muğla'nın Fethiye ilçesinde hizmet veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Fethiye Erkek Yetiştirme Yurdu, tiyatro okulu gibi çalışıyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Erkek Yetiştirme Yurdu, tiyatro okulu gibi çalışıyor. Yurtta kalan çocuklar, öğretmenleri ile birlikte oyunlar sahneleyip il genelinde turnelere çıkıyor. Yetiştirme Yurdu'nun misafirlerini; annesi veya babası ölen, ailesi tarafından terk edilen, bakıma ve korumaya muhtaç çocuklar oluşturuyor. Aile sevgisi ve şefkatini öğretmenlerinden alan bu çocuklar, yaşadıkları olumsuzluklara rağmen azimleri ile göz dolduruyor. Fethiye Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından Fethiye Erkek Yetiştirme Yurdu bünyesinde tiyatro atölyesi kuruldu. Bu atölyede çocuklar tiyatro eğitimi alarak, oyunlar sergiliyor. Bu oyunları turnelerde sahneliyor.

PROFESYONEL GİBİLER
sahne yönetmenliği yapan Fethiye Erkek Yetiştirme Yurdu personeli Sait Çelik, fırsat verildiğinde bu çocukların içindeki cevherin açığa çıkacağını söyledi. Çelik, çocukların sergiledikleri performans herkes tarafından büyük alkış aldı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatro okulu gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN