Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yardımseverlikte sınıfta kaldık

Antalya Valiliği tarafından geçen ay Suriyeli mültecilere yardım için başlatılan kampanyaya, hiçbir kamu ve özel kurum destek vermedi

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Antalya Valiliğinin Suriyeli sığınmacılar için düzenlediği "Kış Geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye" adlı kampanyasına hiçbir kamu ve özel kurumun katkıda bulunmaması, Valiliği harekete geçirdi. Aralık sonunda sığınmacıların gıda, tıbbi yardım, barınma malzemesi gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 3 ay süreyle ayni yardım kampanyası başlatılmıştı.

BASIN TOPLANTISI

Antalya Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetim Merkezi'nden sorumlu Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, gelecek yardımları zamanında ulaştırmayı planlayarak İl Özel İdaresi'nden 2 TIR istemişti. Kamu kuruluşlarından, otellerden istedikleri yardıma katılımın neredeyse hiç gerçekleşmediğini belirten Cevheroğlu, "Maalesef ne turizmciden, ne diğer sektör ve kamu kurumlarından yardım gelmedi. Kampanyanın ikinci bir duyurusunu yapmak için, basın toplantısı düzenleyeceğim" diye açıklama yaptı.

140 BİN SIĞINMACI

Hatay'da 5, Şanlıurfa'da 2, Gaziantep'te 3, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Adıyaman'da 1'er adet olmak üzere toplam 13 çadır kent ile Kilis'te 12 bin kişilik 1 adet konteyner kent kurulmuştu. Buralarda yaşayan yaklaşık 140 bin sığınmacının zor kış koşullarında yaşamlarını sürdürebilmesi için, birçok özel ve kamu kurumu ile birlikte Antalya Valiliği de kampanya düzenleme kararı almıştı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardımseverlikte sınıfta kaldık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN