Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OTI'den Avrupa açılımı

20 yılda yaklaşık 9,5 milyon turiste hizmet veren OTI Holding, Avrupa'ya açılarak hedef büyütüyor

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Başta Rusya olmak üzere 26 ülkede gerçekleştirdiği operasyonlarla dünyanın önemli turizm oyuncuları arasında yer alan OTI Holding, uluslararası tecrübesiyle Avrupa'da büyümesini sürdürecek. 2013 yılında yüzde 23 büyüme hedefledikleri belirten OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, "Amacımız OTI bünyesindeki markalarımızla Avrupa'da ilk 5 içinde yer almak. 2013 ana stratejimizde, global bir oyuncu gereklilikleri ne ise onları yerine getirmek var. Buna halka açılma da dahil" dedi.

HEDEF İLK 5

2012'de 26 destinasyonda hizmet verdiklerini belirten Bektaş, "Bu yıl hedeflediğimiz gibi, bilet satışlar dahil 1.9 milyon turiste hizmet verdik. Paketli turlarda yüzde 36 büyüdük. 2013'te yüzde 23 büyümeyi ve hizmet vereceğimiz turist sayısını 2,3 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. 2012'de yaklaşık 1,6 milyar dolar olarak gerçekleşen ciromuzu 2013 yılında yüzde 15 arttırmayı planlıyoruz. Yeni yatırımlarım 2013'te de devam edecek" diye konuştu.

ALMANYA YAPILANMASI

Orta vadede Orta Avrupa'da öncelikle olarak Almanya'da tur operatörlüğü yapmak üzere yapılanacaklarını duyuran Bektaş, "Bunun yanı sıra Çin ve Asya da büyüceğimiz diğer pazarlar olacak" dedi. OTI Holding bünyesindeki ODEON Tours Yer Hizmetleri şirketinin Türkiye, Mısır, Tayland ve İspanya'da çalıştığını belirten Bektaş; "Yakında bu şirketimiz Çin'de de faaliyet gösterecek. İki yıl içinde yer hizmetleri şirketlerimizin 10 ülkede çalışıyor olmasını hedefledik" diye konuştu.

YENİ YATIRIMLAR
OTI Holding'in, son 5 yılda toplamda 140 milyon dolar yatırım gerçekleştirdiğini belirten Bektaş, buna uçak leasingleri, BT, yurt içi/yurtdışı ofisler, yurt içi/yurtdışı araçlar ve filo, otel yatırımlarının dahil olduğunu belirterek yeni yatırımlar olacağını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OTI'den Avrupa açılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN