Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ak Parti yönetiminde Antalyalıların ağırlığı

Antalya Milletvekili Çavuşoğlu, Ak Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Türel'le birlikte Ak Parti'nin tepe yönetiminde iki Antalyalı görev almış oldu

Giriş Tarihi: 26.1.2013
Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevine getirildi. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel'in ardından, Ak Parti yönetiminin tepe noktasında Antalyalı sayısı ikiye çıktı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bakanlık görevinden alınmış ve yerine Ak Parti'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik getirilmişti. Çelik'ten boşalan koltuğa Çavuşoğlu oturunca 11 genel başkan yardımcısı arasına, Antalya'dan 2 milletvekili girmiş oldu.

DEVİR-TESLİM TÖRENİ

Antalya Milletvekili Çavuşoğlu Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini, Kültür ve Turizm Bakanı olan Ömer Çelik'ten devraldı. Ak Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen devir-teslim töreninde konuşan yeni Bakan Ömer Çelik, bu birimin AK Parti'nin omurgası olduğunu söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dış İlişkiler Başkanlığı'na büyük önem verdiğini belirten Çelik, bu görevi çok kıymet verdiği arkadaşı Mevlüt Çavuşoğlu'ya devrettiğini söyledi. Genel Başkan Yardımcılığı görevini devralan Çavuşoğlu ise Bakan Çelik'in Ak Parti'nin ideolojisinin ve daha birçok alanda politikalarının oluşmasında çok emeği olan bir isim olduğunu, Başbakan Erdoğan ile siyasi danışmanı olarak da çok yakın çalıştığını ifade etti. Çelik'in Ak Parti'nin politikalarının sadece Türkiye'de değil global şekilde uygulanmasında da aktif rol üstlendiğini belirten Çavuşoğlu, Antalya milletvekili olarak bakan olan Çelik'i tebrik ettiğini söyledi.

HER ALANDA BAŞARI İÇİN
Çavuşoğlu, Çelik ile bugüne kadar beraber çalıştıklarını bundan sonra da kendisine destek vereceğini kaydetti. Ak Parti'nin dış politikasının oluşmasında özellikle mutfağında ve arazide uygulanmasında görev aldığını, dünya genelinde Türkiye'nin itibarının ne kadar arttığı gördüğünü ifade eden Çavuşoğlu, "Hem Türkiye'nin hem partimizin her alanda başarı olması için arkadaşlarımla birlikte elimizden gelen desteği yapacağız" dedi. Konuşmaların ardından Bakan Çelik ve Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu birbirlerine çiçek verdi.

BAKAN GÜNAY ÇITAYI YÜKSELTTİ
Bu arada Kültür ve Turizm Bakanı'nın değişmesi, turizmin başkenti Antalya'da da ses getirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Günay ile uzun ve verimli bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirterek, "Ertuğrul bey hem turizm, hem de kültür alanında çok başarılı işler yaptı. Ve bakanlığı döneminde çıtayı çok yüksek bir yere taşıdı. Sayın Ömer Çelik de sanırım Ertuğrul Bey'in bıraktığı yerden bayrağı devralarak çıtayı yükseltmeye devam edecektir. Türkiye'nin turizmdeki konumunu koruması ve hatta en kısa sürede ilk beş içinde yer alması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ak Parti yönetiminde Antalyalıların ağırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN