Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otelde konser teklifi

Turizm Değerlendirme ve Danışma Kurulu Toplantısı'na katılan Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın ünlü şefi Şallıel, ADSO konserlerini otellerde tekrarlamayı teklif etti

Giriş Tarihi: 26.1.2013
Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ADSO) ünlü şefi Orhan Şallıel, orkestrasıyla turizmin güçbirliği yapmasını önerdi. Turizm otoriterlerinin katıldığı 2012 Turizm Değerlendirme ve Danışma Kurulu Toplantısı'na katılan Şallıel, her Cuma AKM'de verdikleri konserlerin otellerde tekrarlanabileceğini söyledi. Her hafta farklı bir repertuarda, konuk solist ve şeflerin geldiği konserler, ekim ile mayıs arasında yapılıyor. Antalya'da devletin orkestrası olarak turizmcilere böyle bir hizmet sunabileceklerini anlatan Şallıel, böylece konser sayısının da 300'e kadar çıkacağını söyledi. Turizmcilerin nicelikten çok niteliğe önem verme kararı aldığını hatırlatan deneyimli şef Şallıel, turizmcilerle başka projelere de hazır olduklarını söyledi.

MÜZİKSİZ TOPLANTI OLDU

Tatilcilere kaliteli müzik sunma alışkanlığı kazanan otellerin taleplerinin artmasının da Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın yararına olacağını dile getiren ADSO Şefi Orhan Şallıel, "Otellerde verilecek konser sayısı beklenenin üzerinde bir artış gösterir ve yetişemezsek, kadro talebinde bulunuruz. Yeni kadroları kaldıran bakanlık, arz talep meselesiyle kadro açar. Burada değerlendirme toplantısı yapılıyor ama müziksiz oldu.Ben görüyorum ki sular akıyor biz bakıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otelde konser teklifi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN