Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya güçlendi

TBMM'deki temsilcisi olmaktan gurur duyduğunu söylediği AGC'yi ziyaret eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, Çavuşoğlu'nun da Genel Başkan Yardımcısı olmasıyla Antalya'nın güçlendiğini söyledi

Giriş Tarihi: 29.1.2013
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, üyesi olduğu Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Mevlüt Çavuşoğlu'nun Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine gelmesi ile ilgili de konuşan Menderes Türel, "Antalya'nın Ak Parti'nin en yüksek organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda (MKYK) iki kişiyle temsil ediliyor olması büyük bir kazançtır. Şimdi Antalya daha da güçlenmiştir. Partimizin altıncı katı yerel yönetimler başkanlığı ile dış ilişkiler başkanlığı. Şimdi 6'ncı kat da neredeyse Antalya'ya tahsis edilmiş oldu. Bizler Antalya milletvekiliyiz. Antalya her zaman önceliğimizdir" diye konuştu.

AGC'NİN TEMSİLCİSİYİM

Antalya Gazeteciler Cemiyeti genel kurulunun ardından başkanlığa yeniden seçilen Mevlüt Yeni'yi kutlayan Türel, "Kıymetli dostum, arkadaşım Sayın Yeni'yi kutluyorum. Başarılar diliyorum. Şimdiye kadar Cemiyeti başarıyla yönettiler" dedi. Türel, kendisinin AGC üyesi olduğunu belirterek, "Ben bugün yuvamdayım. TBMM'de AGC'nin tek üyesi benim. Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin de TBMM'deki tek üyesi benim. Bunlar benim iftiharla dile getirdiğim hususlar. Çünkü AGC üyesi olmak bir şereftir" dedi. Türel, TBMM'den geçerek yasalaşan yıpranma payının geri gelmesinde de AGC üyesi kimliği doğrultusunda katkısı olduğunu açıkladı.

SİYASETLE KÖPRÜ

Mevlüt Yeni ise Türel'in AGC üyesi olduğunu hatırlatarak, "Farklı partilerde siyaset yapan üyelerimiz var. Mühim olan siyasette gazetecilerin iyi şekilde temsil edilmesidir. Bizim bir gururumuzu daha söylemekten çekinmeyeceğim, gururlanıyorum. Sayın Türel, son görevi ile iktidar partisinin en önemli üst organı olan genel başkan yardımcılığı mertebesine ve yerel yönetimler gibi önemli bir teşkilatın başına gelmesi gurur vesilesidir. Gazetecilerin sorunlarının çözümü noktasında bizim siyaset kurumları arasında bir köprü vazifesi oluşturmaktadırlar. Bu manada üyelerimizin siyaset makamlarında olmasını önemsiyoruz" diye konuştu.

HASTANE MÜJDESİ

Antalya'ya gelmekte olan yatırımların hızlı bir şekilde gerçekleştiğini ifade eden Menderes Türel, "Bizler onu daha da hızlandırmak için çalışıyoruz. İşte Kepez'de Sütçüler'de yapılan hastane meselesi bunlardan bir tanesidir. Projeleri hazırlandı. Nisan ayı içerisinde zannediyorum ihalesiyle ilgili süreç başlamış olur. Böylelikle projeye de baktığınız zaman, Kepez bölgesinin de etkili şekilde gelişmesine katkı sağlayacak, 300 yataklı bir hastane. Kapasite 500 kişiye kadar artabiliyor. Çok nitelikli bir hastane" diye konuştu.

ANTALYA ARTIK SONUÇ ALABİLİYOR
Antalyalıların kazancını kendi kazancı olarak gördüklerini ifade eden Türel, "Ağız ve deş hastanesiyle ilgili Vakıflar ile Milli Emlak arasında anlaşma problemi vardı. Bunu hızlı bir şekilde tamamladık. Tahsisi Başbakanlık tarafından onaylandı. 1-2 ay içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından Ağız ve Diş Hastanesi'nin ihalesi yapılmak suretiyle çok hızlı bir şekilde sonuca ulaşacak" dedi. Bölge hastanesi ile ilgili tahsis meselesini de çözmek üzere olduklarını, Finike'deki Devlet Hastanesi ile ilgili tahsisle sıkıntı kalmadığını ve bu yıl içerisinde TOKİ aracılığıyla inşaatına başlanacağını belirten Türel, "Bu yatırımlar 10 yıllardır netice alınamayan yatırımlardı. Antalya olarak artık sonuç alabilir hale geldik. Bu Antalya'nın kazancıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya güçlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN