Sanayicinin önü açıldı

Ak Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Özçelik, Burdur'un 2. sanayi bölgesinden 3. sanayi bölgesine alındığını söyledi

Giriş Tarihi: 1.2.2013
Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur'un 2. sanayi bölgesindeyken, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın onayıyla 3. sanayi bölgesinde yer almasının sağlandığını belirtti.

ENGELLER KALIDIRILMIŞ OLDU
Özçelik, Ak Parti Hükümetinin bölgesel ve sınırlı il sayısı kadar teşviklerden sonra şimdi tüm Türkiye'yi kapsayan yatırım teşvik sistemi getirdiğini belirtti. Burdur'un 3. bölgede olmanın tüm avantajlarını kullanacağını, sanayicilerin ve girişimcilerin Burdur'a yönlendirilmesi gerektiğini ifade eden Özçelik, "Burdur Organize Sanayi Bölgesi 4. bölge Organize Sanayi Bölgesi teşvikinden de yararlandırılacak. Teşvik sistemi 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girmiştir. 31 Aralık 2013 tarihinden önce yatırıma başlanılmış olması durumunda, destek unsurlarından belirtilen avantajlı oran ve sürelerde yararlanabilecektir. Stratejik yatırımların teşviki ve uygulaması, yenilik ve farklılık olarak sisteme entegre edilmiştir" dedi.

NELER GETİRİYOR
Teşvik sistemi hakkında da açıklamalarda bulunan Özçelik, "Genel teşvik, katma değer vergisi istisnası, gümrük vergisi muafiyeti ve gelir vergisi stopajı desteği olarak veriliyor. Bölgesel teşvik ise katma değer vergisi istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, gelir vergisi stopajı desteği, sigorta primi desteği, faiz desteği ve yatırım yeri tahsisi desteği olarak verilmektedir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayicinin önü açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN