Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Akaydın'a 'Şov yapma' mesajı

Ak Parti Antalya İl Başkanı Köse, ifadeye çağrılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın adliye çıkışı yaptığı açıklamaları değerlendirdi: Yazıklar olsun

Giriş Tarihi: 2.2.2013
A-Kent ve üniversitenin Tıbbi Ar-Ge Merkezi ihalesine yönelik soruşturma kapsamında önce Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'a ardından da YÖK Denetleme Kurulu Üyesi'ne ifade veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın adliye çıkışında yaşananlar Ak Parti İl Başkanı Köse'nin tepkisini çekti. Partililerin yoğun ilgisi nedeniyle kısa süreli izdiham yaşanan anlarda açıklama yapan Akaydın'ın, hükümetin yoğun baskısına maruz kaldığını iddia ederek, "Bu tür süreçlerde konuşmak etik değildir, hukuku yıpratmaya, yargıyı yıpratmaya hiçbirimizin hakkı yoktur. Hukuk hepimize lazım olacaktır. Bu işe yol açan insanlara da lazım olacaktır" şeklinde konuşması üzerine bir basın toplantısı düzenleyen Köse, Akaydın'ı şov yapmakla suçladı.

ŞOVA DÖNÜŞTÜRDÜ
Ak Parti il binasında bir basın toplantısı düzenleyen Mustafa Köse, yaşananları komedi olarak özetledi ve "Utanmıyorlar, yazıklar olsun" dedi. Antalya'nın ilk kez bu türde bir ifade verme şekline şahit olduğunu söyleyen Köse, bugüne kadar birçok belediye başkanının ifade vermek için savcılığa çağrıldığını fakat ilk kez bir belediye başkanının bunu şova dönüştürdüğünü belirtti. Yaşananları hayretler içerisinde izlediklerini ifade eden Köse, "Hiçbir belediye başkanı adliyeyi miting alanına çevirmedi. İfadeyi alan savcıları baskı altına almadılar. Efendi efendi ifadelerini verip ayrıldılar. Maalesef bütün Antalya olarak bir komediye daha şahitlik ettik. Sayın Akaydın'ın her zaman yaptığı gibi hizmetleriyle gündeme gelmeyen, Antalya'ya bir katma değer üretmeyen, hep sansasyonlarla gündeme gelmiş bir belediye başkanı olarak yine başka türlü bir hadiseyle gündeme gelmek istedi ve Antalyalıları böyle bir şovla karşı karşıya bıraktı" dedi.

ÜSTÜN İNSAN
CHP'lilerin kendilerini üstün insan olarak gördüğünü söyleyen Köse, hiçbir belediye başkanın böyle bir rezalete imza atmadığını ifade etti. A-Kent sürecini de değerlendiren Köse, belediyenin kasıtlı olarak zarara uğratıldığını söyledi. Köse, ifade veren bir başkanın kahraman ilan edildiğini hatırlatarak "Yazıklar olsun" dedi.

HALK ŞİKAYET ETTİ
Böyle bir belediye başkanına sahip oldukları için üzgün olduklarını dile getiren Köse, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Sayın Akaydın'ı kim şikayet etmiş. Bu soruşturma yıllardır sürüyor. Bu şikayeti yapanlar ulaşım esnafı ve Antalyalılar. Ak Partililer değil, bu şikayeti yapan Antalya halkıdır. Halk otomasyon sistemindeki paraların nereye gittiğinin hesabını soruyor. Vatandaş benim kartımdaki paralar kimin cebine gitti diye soruyor. Açılan soruşturma neticesinde yetkililer ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı'nın ifadesine başvuruluyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Akaydın'a 'Şov yapma' mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN