Perde minikler için açılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kırmızı Kalem Tiyatro'nun düzenlediği 2'nci Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali'nde 8 topluluğun 3 sahnedeki gösterileri ücretsiz izlenebilecek

Giriş Tarihi: 2.2.2013
Kırmızı Kalem Tiyatro ile Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği İkinci Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali'nde, 8 topluluğun gösterileri 12 kez ücretsiz olarak sahnelenecek. Geçen yıl Kepez'deki Yenimahalle Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunlar, bu yıl AKM ve Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nda da olacak. Açılış kokteyliyle 4 Şubat'ta başlayacak, 9 Şubat'taki atölye çalışmasıyla sonlanacak festivalin Koordinatörü Kutsal Kaynak, "Giderek büyüyen festivalimizin, gelecek yıl daha da büyümesini ve şehrin yeni bir sanatsal markası olmasını istiyoruz. Bu amaçla gelecek yıl meydanlarda sokak tiyatroları da olacak" dedi.

İLK GÖSTERİ ESKİŞEHİR'DEN
Her gün iki topluluk farklı sahnelerde olacak. İlk gösteri, Eskişehir Şehir Tiyatroları tarafından 5 Şubat'ta YKM'de saat 11.00 ve 13.00 matinelerinde 'Dünyanın Ucuna Yolculuk' gösterisiyle olacak. Aynı gün Antalya Bölge Tiyatrosu'nun 'Küçük Prens' adlı gösterisi, AKM Aspendos salonunda saat 16.00'da başlayacak.

KAĞIT OYUNU

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nun yeni oyunu 'Sihirli Oyun', 6 Şubat'ta ve saat 11.00'de YKM'de sahnelenecek. Festivalin tek yabancı konuk topluluğu olan Nürnberg Çocuk Tiyatrosu, YKM'de saat 14.00 ile 16.00'da 'Kağıt Tiyatrosu' sunacak. İstanbul Hâl Tiyatrosu 7 Şubat'ta saat 11.00 ile 13.00 seanslarında 'Cadılar' adlı oyunuyla, Gaziantep Şehir Tiyatrosu ise AKM Perge salonunda 'Ötmeyi Bilmeyen Horoz' adlı oyunuyla minik seyircilerini selamlayacak.

PANEL YAPILACAK
Uçaneller topluluğunun 'Bak Ne Kadar Kolay' oyunu, 8 Şubat'ta YKM'de saat 11.00 ile 13.00 matinelerinde, Kırmızı Kalem Tiyatro ise aynı sahnede 'Kayıp Şehir Atlantis' oyunuyla saat 16.00'da perde açacak. Son gün Prof. Dr. Semih Çelenk, Doç. Dr. Tülin Sağlam, Öğr. Gör. Ayten Huzur Öğütçü ve oyuncu-yönetmen Tamer Levent'in katılacağı YKM'de saat 11.00'de panel yapılacak. Saat 13.00'de atölye çalışmaları performans gösterileri gerçekleşecek.

En renkli gösteri seyirciyi büyüledi
Çocuklar için perde açan Antalya Devlet Tiyatrosu'nun son gösterisi Tıngır Mıngır Ülke, renkliliğiyle seyircilerini büyüledi. Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde her pazar saat 14.00, her salı günü ise 11.00 matineleri düzenlenecek olan oyun, 50 dakika süren tek perdede sunuluyor.

Fotoğraf ve Dans atölye çalışması
Yine ücretsiz katılabileceğiniz atölye çalışmalarında, profesyonel oyuncular için Tamer Levent drama atölyesi yapacak. Mehmet Erbağcı dans, Özgür Bülent Çubukçu fotoğraf, Ayten Huzur Ögütçü de kukla üzerine atölye çalışmasını yönetecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Perde minikler için açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN