SGK artık cepte

Giriş Tarihi: 2.2.2013

Antalya SGK İl Müdürü Selim Erol, 10 farklı konuda 5502'ye mesaj atarak bilgi alınabileceğini söyledi

Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Selim Erol, kurumun 3 büyük operatör şirketiyle sözleşme imzalayarak, vatandaşların 10 farklı konuda istediği bilgiyi 5502'ye mesaj atarak öğrenebileceği sistemin hayata geçirileceğini kaydetti.

MODERN TEKNOLOJİ

Sosyal Güvenlik Kurumu olarak, çağın gerektirdiği ileri modern teknolojiyi kullanarak vatandaşların en üstün hizmeti alması için teknolojik yatırımlarla çalışmalara her geçen gün bir yenisini eklediklerini belirten Erol, "Bu kapsamda yeni bir uygulamamız olan SMS bilgilendirme sistemi hayata geçiriliyor. Bu sistem ile hizmetlerimiz artık cebinizde. Bilginin güvenli ve hızla iletilmesi; vatandaş memnuniyetini arttırılması, zaman ve işgücü kayıplarının engellenmesi SMS sistemi ile mümkün olacaktır. 7 gün 24 saat vatandaşlarımıza kapsamlı şeffaf kaliteli ve güvenilir hizmet vereceğiz. Bu sistem ile birlikte vatandaşlarımız Müdürlüğümüze gelmeden iş ve işlemleri hakkında istedikleri bilgiye kolay bir şekilde ulaşabilecekler. Vatandaşlarımızın 10 farklı konuda istediği bilgiyi 5502'ye mesaj atarak öğrenebileceği bir sistem kurulmuştur" dedi.

EN ÇOK SORULANLAR

Erol, vatandaşların en çok bilgi almak istediği konuları ise şöyle sıraladı: "Ne zaman emekli olabilirim? Hak sahipliğim var mı? En son ödenen emekli aylık tutarı ve ödemenin yapıldığı banka hangisidir? İlk işe giriş tarihim ve toplam hizmet gün sayım? Emekli aylığım ödeniyor mu? Muayene katılım payı borcum ne kadar? Ne zaman optik cam, optik çerçeve alabilirim? Diş protezi hakkım var mı?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK artık cepte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN