Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alakır yine davalık oluyor

Giriş Tarihi: 3.2.2013

Alakır Platformu Alakır Vadisi'nde bulunan hidroelektrik santrali projesini durdurmayan kamu yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu

Alakır Nehri Kardeşliği platformu Alakır Vadisi'nde bulunan Dedegöl Enerji firmasına ait Kürce Hidroelektrik Santrali projesinin tüm mahkeme kararlarına rağmen durdurulmamasına isyan etti. Platform'dan yapılan yazılı açıklamada santral projesi hakkında verilen yürütmeyi durdurma kararının Antalya Valiliği'nce bozulduğunu ve bu süreç içerisinde dilekçe, e-posta ve sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla yetkili yürütme organı olan Antalya Valiliği'ne yüzlerce bildirim yapılmasına rağmen Kürce HES projesinin faaliyetinin durdurulmadığı belirtildi.

SUÇ DUYURUSU

Açıklamada binlerce kişinin müdahil olduğu mahkeme kararlarının, yasal süre içerisinde uygulanmaması karşısında, başta Antalya Valisi Ahmet Altıparmak olmak üzere, sorumlu tüm yetkililer hakkında ayrı ayrı maddi ve manevi tazminat davaları açılacağı belirtildi. Sorumlu tüm yöneticiler hakkında görevi ihmal ve suiistimalden ayrı ayrı suç duyurularında bulunarak haklarında soruşturma açılmasını talep ettiklerini ifade eden platform üyeleri, Kürce HES projesini engellemek için her türlü girişimde bulunacaklarını sert bir dille belirtti. Alakır Nehri Kardeşliği, açıklamanın sonunda tüm Antalyalıları konunun takipçisi olmaya davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alakır yine davalık oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN