İstenmiyordu rekora gidiyor

Giriş Tarihi: 3.2.2013

Turizmcilerin 3 yıl önce tercih edilmediği için turlarını kaldırdığı Antalya Müzesi, 'mükemmel' ödülü aldığı 2012'de ziyaretçi sayısını katladı

Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği eski Başkanı Recep Yavuz'un kendi döneminde turistin tercih etmemesi üzerine turlarını kaldırmak zorunda kaldırdıklarını açıkladığı Antalya Arkeoloji Müzesi, 2012'de hem 'mükemmellik' ödülü aldı, hem de ziyaretçi sayısını yüzde 70 arttırdı. Yavuz, 2009 yılında 102 bin 460 kişinin ziyaret ettiği müzenin çağın gerisinde, cansız ve soğuk bulunduğunu söylemişti.

BAKAN DA BEĞENMEMİŞTİ

Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay da aynı yıl müzenin fiziki yapısını beğenmediğini ve yakışır bir yapıya taşınması gerektiğini söylemişti. Aradan geçen zaman içinde kafeteryası ve tuvaletleri yenilenen, peyzajı yapılıp yeni eserler eklenen müzenin yönetimine kadar değişim yaşandı. Milyonlarca ziyaretçisi bulunan popüler internet sitesi TripAdvisor'un yaptığı anketlere katılan ziyaretçiler, Antalya Müzesi'ni 'mükemmel' buldu. Müzeyi 2012 yılında toplam 173 bin 843 kişi ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstenmiyordu rekora gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN