Eşek sütü karaborsa

Bazı hastalıklara iyi geldiği iddia edilen eşek sütü, son dönemde Fethiye'den tüm yurda kargo ile gönderiliyor

Giriş Tarihi: 5.2.2013
Türkiye'de sayıları giderek azalan eşekler, hastalara derman olunca bu kez sütleri karaborsaya düştü. Fethiye'den Türkiye'nin dört bir yanına litresi 80-100 liradan eşek sütü gönderiliyor. Başta astım olmak üzere bronşit ve bazı kanser hastalıklarına iyi geldiği iddiası ile vatandaşların yoğun talepleri üzerine son dönemde eşek sütü bulmak çok zorlaştı.

KARGO İLE TESLİMAT

Fethiye'nin Kargı Köyü'ndeki Yörük Müzesi sahibi Enver Yalçın tarafından beslenen eşeklerden sağlanan sütü, özel termoslarla istenilen adreslere kargo ile gönderiliyor. İstanbul'dan Malatya'ya, Eskişehir'den Kars'a kadar gönderilen eşek sütünün ihtiyaç sahibi hasta vatandaşlar tarafından yoğun talepte bulunulduğunu belirten Yalçın, "Litresi termos ve kargo ücreti dahil 80-100 TL arasında isteyene gönderiyorum. Şu günlerde eşek sütüne o kadar çok talep var ki biz bu talebi karşılamakta oldukça zorlanıyoruz" dedi.

ASTIM HASTALIĞINA İYİ GELİYOR
Enver Yalçın, "Bir astım hastasının eşek sütünden bir kahve fincanı içmesi yeterli oluyor. Bu nedenle bir veya iki litre eşek sütü alan insana bu süt fazla fazla yeterli oluyor. Bu işten para beklediğimiz falan yok. Eşek sütü isteyen vatandaşlarımızdan veren olursa çok cüzi miktarda eşeğin saman parasını çıkaracak kadar, termos parasını karşılayacak kadar bir ücret alıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşek sütü karaborsa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN