2013 Elmalı'nın yatırım yılı olacak

Giriş Tarihi: 6.2.2013

Ak Parti Elmalı İlçe Başkanı Ümit Öztekin Elmalı'ya son 10 yılda 600 milyon lira tutarında yatırım yapıldığını belirterek yatırımlarda en büyük payı sulama projelerinin aldığını belirtti

Ak Parti Elmalı İlçe Başkanı Ümit Öztekin Elmalı'ya son 10 yılda yaklaşık 600 milyon TL tutarında yatırım yapıldığını belirterek, bu yatırımlardan en büyük payın sulama projelerine ayrıldığını, Elmalı'nın modern tarımın merkezi haline geldiğini ve bu alanda çok daha ileriye gidileceğini açıkladı. Kişi başına düşen yatırım miktarı açısından Türkiye ortalamasının üzerinde bir yatırım aldıklarını belirten Öztekin, 2013 yılında da dev yatırımlara devam edileceğini belirtti.

2014'TE BİTECEK
İnşaatı hızla ilerleyen ve 2014 yılı sonunda tamamlanması planlanan Elmalı Devlet Hastanesi'nin de ilçe için önemli olduğunu belirten Ak Parti Elmalı İlçe Başkanı Öztekin, Elmalı'nın uzman doktor sıkıntısı konusunda çözüme çok yaklaştıklarını, Elmalı'nın mecburi hizmet kapsamına alınması için uğraştıklarını ve yakın bir zamanda uzman doktor eksiğinin kalmayacağını belirtti. Elmalı'ya Ağız ve Diş Hastanesi açıldığını Mart ayı içinde hizmete başlayacağı müjdesini veren Öztekin, Elmalı'yı sağlık alanındaki büyük sıkıntıdan kurtarmayı hedeflediklerini belirtti.

SU VE ELEKTRİK YATIRIMI
Özdemir köyü sulama projesi ihale edildiğini, 23 milyon liralık yatırımla Karaköy ve Özdemir köylerinde yaklaşık 12 bin dönüm tarım arazisinin kapalı devre sulama sistemine kavuşacağını belirten Öztekin, "Elmalı'nın elektrik kesintilerini tamamen çözüme kavuşturmak için TEİAŞ Bölge Müdürlüğünce ihale hazırlıkları tamamlanan 54 milyon lira tutarındaki Elmalı İndirici Trafo Merkezi ve Yeni İletim Hattı ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak. Elmalı İmam Hatip Lisesi'nin 24 derslikli binası için de ihale hazırlıklarına başlandı. Bu konuda verdiğimiz sözü tuttuk. Yaklaşık 3 milyon lira tutarındaki bu yatırımın inşaatına 2013 yılı içinde başlanacak" diye konuştu.

MEGA PROJE

Karayolu ve cezaevi konusunda sıkıntıların en kısa sürede bitireleceğini söyleyen Başkan Öztekin, "Bu saydığımız yatırımların yanı sıra Elmalı için mega proje dediğimiz Elmalı'yı Antalya'nın Safranbolu'su yapacak büyük bir projenin hazırlığını bitirdik. Bu mega projeyle Elmalı'yı çok farklı bir noktaya getireceğiz ve Elmalı'nın geriye gidişini durduracağız. Artık Elmalı geriye giden değil gelişen büyüyen bir ilçe olacak" dedi.

KÜLTÜR HAZİNESİ
Elmalı'nın tarihi ve kültürel dokusuyla Antalya'nın en özel ilçesi olduğuna değinen Öztekin, "Elmalı'da büyük bir restorasyon projelerinin hazırlığı içindeyiz. 2013 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkıları ile başlanacak olan sokak sağlıklaştırması işleri 2014 mahalli seçimleri kazanmamızla birlikte çok büyük bir ivme kazanacak. Yaklaşık 40 milyon TL tutarındaki proje ile Elmalı'yı sil baştan yenileyeceğiz. Tarihi evleri, çarşıları, sokakları restore edeceğiz. Doğal güzelliklerimiz ve farklı lezzetlerimizle, organik pazarlarımızla hem Antalya'nın hem Türkiye'nin ilgi duyduğu, İnanç turizmi potansiyelimizin gelişmesi için Sinan Ümmi ve Vahab Ümmi bölgeleri ile Tekke Köyü Abdal Türbemizi yenileyeceğiz. 5 yıl Elmalı'yı Antalya'nın tarih kültür inanç ve turizminin merkezi haline getirerek yılda en az 250 bin kişinin Elmalı'yı ziyaret etmesini amaçlamaktayız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2013 Elmalı'nın yatırım yılı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN