Antalya MHP'de istifa depremi

MHP Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi 10 kişi istifa etti. Ard arda yaşanan istifalar il teşkilatında deprem etkisi yaratırken, 33 kişilik yönetim kurulu 23 kişiye düştü.

Giriş Tarihi: 7.2.2013
MHP'DE uzun süredir yaşanan sorunlar yönetim kurulu üyesi 10 kişinin istifasına neden oldu. İl Başkanı Osman Çetin ile İl Başkan Yardımcısı Süleyman Kılınç arasında süregelen gerginlik Kılınç'ın istifası ile sonuçlandı. Kılıç'ın ardından 5 asil 4 yedek toplam 9 yönetim kurulu üyesi daha istifa ettiğini açıkladı.

EKİP DÜŞMANLIĞI
İstifaların ardından 33 kişilik yönetim kurulu 23 kişiye düşerken, istifa eden isimler arasında yer alan İlknur Kepez, yaşananları şu şekilde özetledi: "İstifa etmeyi uzun süredir düşünüyordum, bekleme sürecine girmiştik. İstifaların arkasının geleceğini düşünüyorum. Osman Çetin'den kaynaklanan bir ekip düşmanlığı söz konusu. Süleyman Kılınç'a karşı koltuk savaşı gibi bir şey vardı. İstifa etmek en hayırlısıydı. Sadece görevimizden istifa ettik, partiden ayrılmadık." İstifa kararı ile ilgili henüz bir açıklama yapmak istemediğini belirten Süleyman Kılınç, teşkilatta var olduğu iddia edilen huzursuzlukla ilgili şunları söyledi: "Bu konuyla ilgili şu anda bir açıklama yapmak istemiyorum. Bireysel bir kararımdır, bu noktada istifamı verdim. Diğer arkadaşlar da benim ardımdan istifa etmişlerdir. Hiçbir arkadaşıma istifa edin demedim. İstifa etmiş olmama rağmen partimin, davamın, teşkilatlarımın emrindeyim. Bugün il başkanımız ne görev verirse normal bir partili olarak görevi yerine getiririm. Yaşananları değerlendireceğimiz toplantıyı bir müddet sonra yapmayı düşünüyorum."

KENDİ KARARLARI
İstifaları değerlendiren MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, yönetim kurulundan ayrılan 10 üyenin yerine yedek listedeki isimlerin sırasıyla geleceğini belirtti. İstifaların kişilerin kendi kararları olduğunu partideki diğer görevlerine devam edeceklerini ifade eden Osman Çetin, "MHP güçlü bir partidir. Teşkilatımız yerinde ve ayaktadır ve elinden geleni yapmaya devam edecektir" dedi

MHP'DE İstifa eden isimler
Süleyman Kılınç, Ali Rıza Erkek, İlknur Kepez, Hüseyin Yörük, Hakkı Turan, Özgür Avcı, Yurdakul Köken, Mustafa Ufuksoy, Nevzat Serdar Coşkun ve Yusuf Kavcar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya MHP'de istifa depremi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN