Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mücadele ustaları

Savunma sporları arasında farklı bir yapıya sahip Muay Thai'nin tek adresi MMA-MIX Fight Club

Giriş Tarihi: 7.2.2013
Savunma sporları arasında farklı kombinasyonları içeren ve değişik stillerin yer aldığı Mixed Martial Art (MMA) sporları gördüğü ilgiyle Antalya'da da giderek büyüyor. Muay Thai Federasyonu'nun Antalya direktörlüğünü Erdinç Aksakal yapıyor. Antalya'da 3 ayrı bölgede toplam 110 sporcunun tek hedefi Avrupa arenasında boy göstermek ve en kısa zamanda profesyonel dövüşçü unvanına sahip olmak. Bu sporun en büyük özelliklerinin başında teslim olmamak ve müsabakanın bitimine sporcunun karar vermesi geliyor.

BAĞIMSIZ tek spor dalı

MMA (Mixed Martial Art) sporlarının çok değişik teknikleri barındırdığını belirten Erdinç Aksakal, sözlerine şu şekilde devam etti: "Bu sporu bir tek dövüş tekniği oluşturmamaktadır. Çok değişik teknikleri barındırdığı için bir branşa bağımlı kalmaz. Mesela karate, kick boks, muay thai gibi stillerde teslim olmak pes etmek yoktur. Judo, ju jitsu ve güreşte ise tekmeler yoktur. Bu yüzden bir kombine stil oluşturmak gerekir ki bu stilin kombinasyonları ile etkili bir MMA yapısı oluşturabilirsin. Bu yüzden MMA dövüşçülerinin Hybrid Style denilen karma bir sitil bulmak ve geliştirmek için programlama yapmaları gerekir."

5 ADAY VAR
Profesyonelliğe aday EA TEAM'inde Bülent Şeyda, Umut Aziz, Mertcan Açıksöz, Okan Çalışır, Hikmet Özbey olmak üzere 5 sporcu bulunuyor. MMA Spor Antalya'da Lara, Meltem ve Uncalı semtleri olmak üzere 3 ayrı bölgede faaliyet gösteriyorlar.

110 FAAL SPORCU VAR
MMA-MIX Fight, Türkiye Muay Thai Federasyonu adı altında O-Sport Federasyonu olarak yapılıyor. Erdinç Aksakal federasyonun teknik koordinatör ve direktörlüğünü 3 yıldır yürütüyor. Antalya'da 110 sporcu faal. Antalya'da derece alanlar Avrupa'da görücüye çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mücadele ustaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN