Trenden umut yok

Isparta'nın uzun yıllardır beklediği trenin özlemi bu yıl da bitmeyecek. Hatlardaki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle trenin geleceği en yakın tarih 2014 yılının başı

Giriş Tarihi: 7.2.2013
Isparta'nın uzun yıllardır beklediği trenin özlemi, Göller Ekspresi ve Pamukkale Ekspresi güzergahında bakım, onarım ve güçlendirme çalışmalarının devam etmesi nedeniyle bu yıl da bitmeyecek. Isparta-İzmir tren seferi hattındaki demiryollarının genelinde bakım ve onarım çalışmaları tamamlanırken sadece Denizli-Bozkurt arasındaki 70 kilometrelik demiryolunun bakımdan geçirilmesi bekleniyor. Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü, bu hattı da 12 Şubat'ta ihaleye çıkaracak. Denizli-Bozkurt arasındaki demiryolu bakım çalışmalarının tamamlanmasından sonra Isparta'dan İzmir'e kadar tüm demiryolu hatları bakım, onarım ve güçlendirmeden geçmiş olacak.

SON UMUT 2014

Göller Ekspresi güzergah kapsamındaki son yerin de onarımdan geçirildikten sonra Isparta'nın İzmir trenine kavuşması bekleniyor. Bunun için en erken sürenin 2014 başı olacağı belirtiliyor. Pamukkale Ekspresi ise Haydarpaşa İstasyonu'nun bakımda olması nedeniyle sefer düzenleyemiyor. Isparta-İstanbul tren seferlerinin 29 Ekim 2013'te Haydarpaşa'nın açılmasından sonra başlayabileceği belirtiliyor.

SİNYALİZASYON
Öte yandan Devlet Demir Yolları, Isparta'nın da içinde bulunduğu demiryolu hatlarında teknoloji yenileme çalışmalarına da devam ediyor. Afyon-Denizli-Isparta-Burdur hattına yerli sinyalizasyon döşenmesi projesi Genel Müdürlüğün 2013 yılı programına dahil edildi. 2015 yılına kadar sürecek çalışma için bu yıl 13 milyon TL ödenek tahsisi yapıldı. Proje kapsamında 341 kilometrelik demiryolu hattında sinyalizasyon sistemi kurulacak. Sinyalizasyon sistemi 2 istasyon arasında birden fazla trenin sefer yapabilmesine imkan tanımış olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trenden umut yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN