Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2B arazisi satışı ve para iadesi başladı

Antalya Defterdarlığı, yeni düzenlemeyle başvuru bedeli alınmadan 2B satışlarının başladığını duyurdu. Daha önce başvuru ücreti yatıranlara da paraları iade edilecek

Giriş Tarihi: 9.2.2013
Halk arasında 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerle ilgili Antalya'da 94 binden fazla kullanıcının satın alma işlemini başlatılması için 26 Şubat'a kadar başvuru yapması gerekiyor. Antalya Defterdarlığı'nın yaptığı duyuruyla, Antalya'daki 2B arazilerini satın alma başvurusu oranının yüzde 90'ı geçtiği açıklandı.

BAŞVURU BEDELİ KALDIRILDI

Dar gelirli vatandaşların 2B arazilerini kolayca alabilmesi için başvuru bedelleri kaldırılarak satışlara başlandı. Belediye ve mücavir alan içindeki taşınmazlar için 2 bin TL, dışındakiler için bin TL'lik başvuru bedeli, yeni yönetmelikle istenmeyecek.

PARANIZIN İADESİNİ İSTEYİN

Daha önce tahsil edilen başvuru bedellerinin taşınmazın satış bedelinden fazla olması durumunda aradaki farkın iade edileceği de açıklandı. 6292 sayılı yasaya göre 2B arazisinin satış bedelinin tamamı, rayiç bedelin yüzde 70'i üzerinden hesaplanıyordu. Getirilen yeni düzenlemeyle 400 metrekareye kadar olan kısmı için rayiç bedelin yüzde 50'si, fazlası için rayiç bedelin yüzde 70'i üzerinden hesaplanacak.

SORULARI YANITLIYORLAR

Defterdarlık, 2B arazileri ile ilgili bilgi için @antalyada2b twitter adresi, antalyadefterdarligi@ yahoo.com e-mail adresi ve 2386502 telefon danışma hattından soruların cevaplandırılacağını duyurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2B arazisi satışı ve para iadesi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN