Çocuklar tiyatro festivalini sevdi

2'nci Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali'nde salonlar taştı, bazı çocuklar oyunları izleyemedi

Giriş Tarihi: 9.2.2013
Antalya'nın çocuklar için düzenlenen tek festivali İkinci Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali gösterilerinde salonda yer kalmayınca, dışarıda kalan çocuklar oldu. Birisi Nürnberg Çocuk Tiyatrosu olmak üzere 8 topluluğun 12 kez ücretsiz gösteriler sunduğu festivalde, minik seyirciler merdiven boşluklarında oyun izledi.

SALONLAR DOLUP TAŞTI

Büyükşehir Belediyesi ile Kırmızı Kalem Tiyatro'nun ortaklaşa düzenlediği festival süresince, Yenimahalle Kültür Merkezi, AKM ve Büyükşehir Belediye Tiyatro sahnelerinde oyunlar gösterildi. Yer yetersizliğinden veliler salona alınmamasına rağmen, kapıda kalan izleyiciler oldu.

TAMER LEVENT ATÖLYESİ

Oyuncu, yönetmen ve oyun yazarı Tamer Levent'in profesyoneller için yaptığı drama atölyesi de, Antalyalı tiyatro oyuncuları ve İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı öğrencilerinden ilgi gördü. İki gün süren atölyede Levent, seçtiği oyunlardan birkaç dakikalık parçalarını sahnelettirerek eğitim verdi. Levent'in en önemli uyarılarından birisi de, rollerin ezberciliğinin reddedilmesi gerektiğiydi. Festival süresince Mehmet Erbağcı dans, Özgür Bülent Çubukçu fotoğraf, Ayten Huzur Ögütçü de kukla üzerine atölye çalışmalarını ücretsiz olarak sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar tiyatro festivalini sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN