Türkiye'nin en iyi haber sitesi

8 ayda 15 ameliyat

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan doktor arkadaşı tarafından 2 Haziran 2012'de bıçaklanan Muhammet İkbal Şaşmaz, mini törenle görevine başladı

Giriş Tarihi: 10.2.2013
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan doktor arkadaşı tarafından 2 Haziran 2012'de bıçakla yaralanan ve 8 ayda 15 ameliyat geçiren Muhammet İkbal Şaşmaz, yeniden hastalarına bakmaya başladı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları, hastanede düzenledikleri kokteyl ile Dr. Şaşmaz'ın yeniden görevine başlamasını kutladı. Antalya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Taş, Şaşmaz'ın başına talihsiz bir olay geldiğini, 8 ay yoğun tedavi süreci geçirdiğini söyledi. Acil serviste çalışan, operasyonda katkısı bulunan hocalar, asistan ve personel ile Şaşmaz'a 'hoş geldin' demek için bir araya geldiklerini ifade eden Taş, tedavi sürecinde Şaşmaz'a katkıda bulunan tüm sağlık personeline teşekkür etti.

ACİL SAĞLIK HİZMETİ ÖNEMLİ
Taş, sağlık çalışanlarının başlarına zaman zaman istenmeyen, üzücü olaylar gelebildiğine dikkati çekerek, "Biz olayın tedavi eden boyutunda oluyoruz. Ama zaman zaman tedavi edilen boyutuna da geçiyoruz. Doktorumuz 15'e yakın operasyon geçirdi, yüzlerce ünite kan verildi. Acil sağlık hizmetlerinin önemini bir kez daha görmüş olduk" diye konuştu.

UNUTMAK İSTİYOR

Dr. Muhammet İkbal Şaşmaz ise kendisi için böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden dolayı mutlu olduğunu, 8 ay boyunca zor süreçler atlattığını belirterek, "Allah'a şükürler olsun, ayağa kalktım. Şu an tekrar çalışma hayatına döndüm. Artık geçmişi unutmak istiyorum. Bana değer veren insanları gördükçe de yaşamanın, hayatın ne kadar güzel olduğunu anladım' dedi.

BİR AY KOMADA KALMIŞTI
ANTALYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan doktorlardan Muhammet İkbal Şaşmaz ile arkadaşı Abdurrahman Gökhan Kars, 2 Haziran gecesi mesailerinin ardından Şaşmaz'ın otomobiliyle Muratpaşa ilçesindeki Meltem Mahallesi'ne gitmiş, burada yaşanan tartışmanın ardından Kars'ın bıçakla karnından yaraladığı Şaşmaz, görev yaptığı hastanede tedavi altına alınmıştı. Gözaltına alınan Kars ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Bir ay komada, 45 gün yoğun bakımda, 5 ay da hastanede yatan Şaşmaz, yaklaşık 8 aylık tedavi sürecinde 15 ameliyat geçirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 ayda 15 ameliyat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN