Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçilere eğitim

Giriş Tarihi: 10.2.2013

Burdur'un Düğer köyünde çiftçilere Tarımsal Desteklemeler konulu toplantıda kayıt sisteminden toprak analizine kadar bilgiler verildi

Burdur İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü personeli, merkez köylerde 'Tarımsal Desteklemeler' konulu çiftçi toplantıları düzenlemeye devam ediyor. Bilgilendirmenin yanı sıra çiftçilerin sorunlarının da tespit edildiği toplantıların sonuncusu, Düğer köyünde yapıldı.

EVİNE GELİR GİBİ GELMELİSİNİZ
Toplantıda, uzman teknik elemanlar tarafından çiftçilere, çiftçi kayıt sistemi, tarımsal desteklemelerin kapsamı, müracaat tarihleri, toprak analizi, numune alımı, üretici kayıt defterinin dağıtımı ve doldurulması, genel zararlılarla mücadele konuları hakkında bilgi verildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Burdur Müdürü Fırat Erkal, çiftçilerden il müdürlüğüne, 'kendi evlerine girer gibi' gelmelerini ve sorunlarını anlatmalarını istedi. Erkal, "Kırsal alanda toprak, sermaye, iş gücü ve bilgi unsurlarının ne şekilde bir araya geldiği çok önemlidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçilere eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN