Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HD sistemiyle rekabet zor

Business müşterilerin önemli pazarı olan şehir otellerini Lara ve Kundu'daki HD sistemindeki oteller rekabette zorluyor

Giriş Tarihi: 13.2.2013
Antalya'da şehir otellerinden her şey dahil (HD) tepkisi geldi. Özellikle Lara ve Kundu bölgesinde her şey dahil sistemi uygulanması nedeniyle kent merkezindeki oteller sıkıntıya girdi. Avrupa ve Ortadoğu pazarının düşmesiyle, şehir otellerinin en önemli pazarı iş seyahati yapan gruplar yani business müşterisi olurken, şehir otelleri HD otellerle rekabette zorlanıyor.

HANDİKAP YAŞATIYOR
Best Western Khan Hotel Genel Müdürü Muazzez Tonguç, Ortadoğu satışlarının azalması ve Anadolu turlarının kan kaybetmesi nedeniyle en önemli pazarlarının iş seyahati eden gruplar olduğunu belirterek, "Şirket misafirleri her şey dahil sisteme alıştığı için, oda-kahvaltı satışında çok büyük handikaplar yaşıyoruz" diye konuştu.

STANDART GETİRİLMELİ

Antalya'nın İstanbul ve İzmir gibi büyük bir şehir olduğunu belirten Tonguç, "Şehir merkezinde her şey dahil sistemindeki otellerin olması, kent merkezinde otelcilikte en büyük sıkıntı. Kent merkezi Kundu ve Lara'daki otellerle ciddi bir rekabet içerisinde. Kent merkezinde her şey dahil sisteminin uygulanmasıyla ilgili belli standartlar getirilmeli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HD sistemiyle rekabet zor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN