Kanseri alt etti şemsiye öldürdü

Kanseri yenen ama pazar yerinde başına düşen şemsiyeye yenilen Antalya İl Genel Meclisi eski başkanlarından Kadir Şanlı'nın ailesi hukuk savaşına girdi

Giriş Tarihi: 13.2.2013
Antalya'da pazarda alışveriş yaptığı sırada başına şemsiye düşmesi sonucu hayatını kaybeden Antalya İl Genel Meclisi eski Başkanlarından Kadir Şanlı'nın (76) oğlu Adnan Şevki Şanlı ve kendisi ile aynı ismi taşıyan torunu Kadir Şanlı sorumlular hakkında hukuk savaşı başlatıyor. Şanlı'nın oğlu, "Babam kanseri yendi, pazarda öldü. İnanılır gibi değil. Babamın ölümünde ihmali olan pazarcı, Pazarcılar Odası ve denetim yapmayan belediye suçlu. Hukuk önünde hesabını verecekler" diye konuştu. Kadir Şanlı'nın ölümünün ardından aileyi ilk olarak 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel arayıp başsağlığı diledi.

YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

Aynı zamanda DYP İl eski Başkanı olan Kadir Şanlı kendisi ile aynı ismi taşıyan torunu Kadir Şanlı (19) ile birlikte 1 Şubat Cuma günü Meydankavağı Mahallesi'nde kurulan pazarda alışverişe çıktı. Torunu zeytin aldığı sırada Kadir Şanlı'nın başına pazarcı şemsiyesi düştü. Kanlar içinde yere yığılan Şanlı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Antalya'nın sevilen simalarından Kadir Şanlı'nın yaşam mücadelesi 5 gün sürdü. Doktorların olağanüstü mücadelesine rağmen kurtarılamadı. Şanlı otopsinin ardından sevenlerinin gözyaşları arasında Kırcami Mezarlığında toprağa verildi.

ŞEMSİYE BAĞLI DEĞİLDİ
Torun Kadir Şanlı, dedesinin başına düşen dev pazarcı şemsiyesinin hiç bir yere bağlı olmadığını, düşmemesi için ayaklarına ağırlık konmadığını da belirterek, "Dedem olay yerinde ölüm kalım mücadelesi verdiği sırada şemsiyenin sahibi pazarcı Bayram Bülbül, 'Adam öldü mü de benim şemsiyeme karışıyorsunuz' diye bana saldırmak istedi" diye konuştu. Kadir Şanlı, 76 yıllık hayatının 50 yılını siyaset yaparak geçirdi. DP, AP ve DYP'de yöneticilik ve il başkanlığı, İl Genel Meclisi Başkanlığı ve üyeliği yaptı. Son olarak Ak Parti'ye üye oldu. Şanlı'nın oğlu Adnan Şevket Şanlı, "Babam 2000 yılında gırtlak kanserine yakalandı. Kanseri yenmeyi başardı. Hayatının en güzel yıllarını yaşayacakken pazarcı şemsiyesi başına düşüp öldü. İnsanın aklı almıyor" diye konuştu.

DEMİREL BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Oğul Şanlı, babası Kadir Şanlı'nın ölümüne en çok üzülenlerden biri olan 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kendisini arayıp başsağlığı dilediğini söyledi. Babasının başına pazarcı şemsiyesi düşüp ölümüne Demirel'in de çok üzüldüğünü dile getiren Adnan Şevki Şanlı, "Babamın ölümünün ardından annem Suna Şanlı'nın gözyaşları dinmedi" dedi.

ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ
Pazarcıları denetlemeyen belediyenin de olayda kusuru bulunduğunu ve olayın peşini bırakmayacaklarını belirten oğul Şanlı, "Babam alışveriş yapmaya gittiği pazarda başına şemsiye düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Şemsiye sahibi Bayram Bülbül, pazarı denetlemeyen oda ve belediye ve diğer sorumlulardan yargı önünde hesap soracağız" şeklinde konuştu.

MEHMETÇİK VAKFI'NA BAĞIŞLAYACAĞIZ
Oğul Adnan Şevki Şanlı, babasının ölümünde kusuru bulunan kişi ve kuruşlara açtıkları tazminat davasından elde edecekleri paranın tümünü Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacaklarını da açıkladı. Burada birinci kusurun Muratpaşa Belediyesi'nde olduğunu belirten oğul Şanlı, "Burayı denetlemek belediyenin görevi. Pazarda herkes başına buyruk hareket ediyor" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanseri alt etti şemsiye öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN